Výstavy
Pro návštěvníky
Pro vystavovatele
O nás
Kontakty
menu ☰

Tisková zpráva - Jarní Zemědělec 2022

Dobré zprávy z Výstaviště Lysá nad Labem. Největší zahrádkářská, zahradnická a zemědělská událost výstava Zemědělec je za dveřmi.

Od 23. do 27. 3. 2022 bude probíhat největší zahrádkářská a zemědělská událost jarní Zemědělec a s ní spojená akce pro chalupáře, chataře a kutily Chalupář. Seženete zde vše, co si zahrádkáři, pěstitelé a chalupáři mohou přát.

„Na své si přijde jak laická, tak i odborná veřejnost. Květiny, osiva, stromky, keře, cibuloviny, balkonové rostliny, jahodníky či trvalky, skleníky, pařníky, zahradní nábytek, pergoly, zahradnické pomůcky i nejnovější trendy v zahradní a zemědělské technice. Jelikož některé výstavy tohoto druhu byly zrušeny, naší snahou je nabídnout návštěvníkům nejen malou mechanizaci, ale také traktory, stroje na obdělávání a zpracování půdy, secí a sázecí stroje a další mechanizaci “ vysvětluje manažerka výstavy Eva Švecová.

A protože je také doba jarních prázdnin, připravujeme novinku zvláště pro rodiny s dětmi - FARMA, která bude jistě skvělým tipem, jak si užít celý den na výstavišti. Děti si budou moci pohladit ovce, kozy, koně, husy, králíky a další hospodářská zvířata našeho venkova a vidět i jejich mláďata. V expozici Zemědělského svazu si pak malí návštěvníci mohou užít doprovodný program a odnést si malou pozornost z výstavy. Součástí Farmy v hale A1 bude výstava historických zemědělských strojů.

V průběhu sobotního dopoledne proběhne slavnostní vyhlášení výsledků soutěže „Potravinářský výrobek Středočeského kraje“. Vítězní aktéři soutěže získají kýžený certifikát, který opravňuje výrobce oceněného potravinářského výrobku k užívání ochranné známky s logem soutěže. Toto ocenění si již získalo oblibu a uznání mezi výrobci i zákazníky. V hale „B“ u stánku Středočeského kraje budou moci návštěvníci tyto výrobky jak ochutnat, tak i zakoupit. Sobotní dopoledne bude moderovat herec a vynikající kuchař Ivan Vodochodský.
Dobrou zprávou také je, že jsme mimořádně přesunuli výstavu Chalupář z únorového termínu a přidali ji k jarnímu Zemědělci“ říká Ondřej Matouš, ředitel Výstaviště Lysá nad Labem. V hale C tak každý, kdo se již těší , jak vyrazí na své rekreační stavení, nalezne krásné dekorace a vychytávky.

A velké překvapení pro milovníky dechové hudby - po celých pět dnů bude probíhat v prvním patře haly A2 Festival dechovky, na kterém se představí mnoho zvučných jmen dechových orchestrů. „Návštěvníci se mohou těšit na Babouky, Krajanku, Kmochovku, Táboranku, Květovanku, Stříbrňanku a další“ dodává na závěr Eva Švecová. Vstupenky jsou již k dispozici v předprodeji na GOOUT.

Tentokrát se návštěvníci mohou těšit opět na soutěž o zahradní sekačku!

Více informací a doprovodný program naleznete na Výstaviště Lysá nad Labem
Přijďte oslavit jaro s plnou parádou na Výstaviště Lysá nad Labem!
Eva Švecová - manažerka výstavy

Fotogalerie