Kalendář výstav
Pro návštěvníky
Pro vystavovatele
O nás
Kontakty

O nás

Historie výstaviště

Vítejte na webových stránkách výstaviště v Lysé nad Labem! Jsme pyšní, že Vám můžeme představit naše jedinečné výstaviště a jeho fascinující historii.

Vznik tohoto ojedinělého soukromého subjektu sahá až do roku 1994, kdy byl otevřen areál na pozemcích bývalého zahradnictví v těsné blízkosti vlakového nádraží. Dne 23. září 1994 byla slavnostně přestřižena páska na 1. ročníku celostátní výstavy Kůň, které se zúčastnilo 72 komerčních vystavovatelů. Na této výstavě bylo vystaveno 94 koní a celkem ji navštívilo 24 360 návštěvníků. V té době byla k dispozici výstavní hala o rozloze 2 160 m2 a 15 000 m2 venkovních výstavních ploch. Původní kalendář výstav obsahoval šest různých akcí, mezi nimiž patřily výstavy zaměřené na koně, zemědělce, vánoční trhy, řemesla a stavitelství.

V roce 1999 došlo k důležitému rozšíření krytých výstavních ploch. Dne 17. září téhož roku byla slavnostně otevřena nová dvoupodlažní výstavní hala, opět při příležitosti výstavy Kůň, která zvýšila celkovou rozlohu vnitřních výstavních prostor na 5 100 m2.

Dalším významným milníkem pro náš areál bylo postavení multifunkční výstavní haly C, která byla slavnostně otevřena 20. září 2013 za přítomnosti ministra zemědělství Miroslava Tomana. Díky této nové hale se náš areál stal nejmodernějším veletržním komplexem v České republice.

Jsme hrdí na to, jak se naše výstaviště vyvinulo od svých skromných začátků v roce 1994 do dnešního moderního a atraktivního komplexu. Jsme připraveni hostit různorodé akce a výstavy a těšíme se na Vaši návštěvu. Sledujte naše webové stránky pro nejnovější informace o nadcházejících událostech a o našem výstavišti v Lysé nad Labem.

Současnost

Výstaviště v Lysé nad Labem pořádá výstavy s regionálním, celorepublikovým a mezinárodním dosahem. Výstavy myslivosti, rybářství a včelařství Natura Viva a výstava Exotika jsou největší svého druhu v České republice a výstava Kůň je nejstarší výstavou koní a všeho, co ke koním patří, ve střední Evropě. Areál výstaviště je umístěn v těsné blízkosti vlakového a autobusového nádraží na hlavní třídě směřující do centra města. Výstavní haly na sebe navazují a tvoří ucelený komplex budov, které jsou plně vytápěny, klimatizovány, osvětleny, vybaveny přípojnými místy na elektrickou přípojku i vodu a odpad. Nedílnou součástí všech hal je wi-fi připojení s rozhlas a kamerami po celém areálu. Hala A2 je vhodná k pořádání nejen výstavních akcí, ale i k různým konferencím či společenským událostem v podobě plesů, tanečních a divadelních představení. Multifunkční hala C nabízí možnosti uspořádání velkých koncertů a sportovních akcí s kapacitou do 3 000 diváků.