Kalendář výstav
Pro návštěvníky
Pro vystavovatele
O nás
Kontakty
Prozkoumejte Lysou nad Labem a okolí

Tipy na výlety po okolí

Polabí je krásné a nabízí spoustu atrakcí. Spojte návštěvu našeho výstaviště s návštěvou dalších zajímavých míst v Lysé nad Labem a okolí.

Lázně Poděbrady

Poděbrady, Jiřího náměstí 39
www.lazne-podebrady.cz

Lázně Poděbrady je největším poskytovatelem lázeňské péče ve Středočeském kraji. Od roku 1908 do lázní jezdí jezdí za odpočinkem, regenerací a léčbou. Hlavním léčebným zdrojem je přírodní minerální voda — Poděbradka. Lázně jsou proslavené především léčbou srdečních obtíží. Tisíce pacientů však do Poděbrad přijíždí i s léčbou pohybového ústrojí nebo na wellness pobyty.

Park Mirakulum

Milovice, Topolová 629
www.mirakulum.cz

Zemi plnou her, zábavy, stromů, zvířat a dětské fantazie najdete v Milovicích nad Labem. Jedinečný zábavně-naučný park na ploše 12 hektarů našel inspiraci v tom nejlepším ze světových parků i v nejtajnějších dětských přáních. Mirakulum – pohádková země zábavy a poznání myslí ve své náplni na děti od nejútlejšího věku do patnácti let. Pro děti i jejich rodiče jsou připraveny jak aktivní, tak odpočinkové zóny. Kouzelný hrad s podzemními chodbami, obří pískoviště nebo hledání cest z přírodního bludiště se postarají o dokonalé rozptýlení i podnícení dětské fantazie. Mirakulum s radostí splní jakékoliv přání a nabízí o víkendech a prázdninách pestrý a různorodý živý program v kamenném amfiteátru.

Zoo Chleby

okres Nymburk, Chleby, Václava Otty 1
www.zoochleby.cz

Zoo Chleby je první nestátní zoologickou zahradou v České republice. Rozkládá se na ploše 4 ha a představuje domov pro mnoho druhů zvířat, od velkých šelem, kopytníků, primátů, ptáků, ryb, drobných savců až po bezobratlé, a to ve více než 150 druzích. Nachází se v obci Chleby severovýchodně od Nymburka.
Součástí areálu jsou kontaktní výběhy, velké hřiště, obří trampolína a řada edukativních prvků. ZOO Chleby nabízí zážitkové programy pro děti i dospělé, pronájem míst pro rodinné oslavy, nocování v zoo a další nevšední zážitky pro celou rodinu.

Polabské národopisné muzeum Přerov nad Labem

Poděbrady, Na Dláždění 68
www.polabskemuzeum.cz

Patří k nejstarším regionálním muzeím v přírodě v Evropě. Jeho počátky sahají až do roku 1895, kdy bylo v upravené bývalé kovárně a rychtě, nazývané pak „staročeská chalupa“, zřízeno regionální národopisné muzeum. Novodobá historie muzea v přírodě, jako záchranného skanzenu lidové architektury středního Polabí, byla započata v roce 1967. V následujících letech byl skanzen postupně rozšiřován. V současné době muzeum v přírodě tvoří na ploše dva hektary téměř čtyřicet objektů lidové architektury, a to devět chalup, včetně tzv. „staročeské chalupy“, sedm špýcharů, čtyři stodoly, kaplička a další drobná lidová architektura.

Zámecký park Lysá nad Labem

Lysá nad Labem, Zámecká 1
cs.wikipedia.org/wiki/Lysá_nad_Labem_(zámek)

Zámecký park v Lysé nad Labem ve Středočeském kraji se skládá z francouzského libosadu a anglického parku. Francouzský park je doplněn bohatou sochařskou výzdobou z dílen žáků Matyáše Bernarda Brauna a Ignáce Františka Platzera. Zámecký park je součástí památkově chráněného barokního zámeckého areálu z 18. století.

Přírodní rezervace Milovice

Milovice
www.ceska-krajina.cz

Poprvé na světě mají návštěvníci možnost vidět tři klíčové druhy velkých kopytníků v jedné lokalitě. Bývalý vojenský výcvikový prostor Milovice, který se nachází mezi městy Milovice a Benátky nad Jizerou, se stal novým domovem pro stáda zubrů, divokých koní a praturů. Podobný pohled se přitom lidem nenaskytl po celá staletí, a možná i několik tisíc let. V Přírodní rezervaci Milovice se tak čas vrátil zpět do doby pravěkých lovců a prvních zemědělců.

Škoda Muzeum

Mladá Boleslav, tř. Václava Klementa 294
www.museum.skoda-auto.cz

V roce 1895 založili Václav Laurin a Václav Klement v Mladé Boleslavi společný podnik. Škoda tak patří k jedné z nejstarších automobilových značek na světě. Muzeum oživilo tento příběh na autentickém místě – v bývalých výrobních halách, ve kterých se až do roku 1928 vyráběly automobily. Hned vedle v největším a nejmodernějším závodě tento příběh pokračuje: den co den tam sjíždějí z výrobní linky nové škodovky. Také v muzeu je historie stále v pohybu: výstavy, řady akcí, koncertů a v neposlední řadě obměna exponátů nabízejí celoročně inspiraci a rozmanitost. Kromě prohlídek v mnoha jazycích jsou nabízeny doplňkové služby, například pro skupiny a děti. Ideálním rozšířením návštěvy muzea je prohlídka přilehlých výrobních provozů. Tím se vše propojí ve fascinující cestu historií automobilů.

Botanicus Ostrá

Ostrá, Ostrá 8
www.botanicus.cz

Centrum řemesel je spolu s přilehlými bylinnými zahradami jedním z projektů společnosti Botanicus. Není historickou replikou vesnice z určité doby, hlavním cílem jeho stavby bylo vytvoření atmosféry a dobové kulisy pro jednotlivá řemesla. Při stavbě byly maximálně využity místní recyklovatelné materiály; především kámen a dřevo. Atmosféra tradičních řemesel, která byla nezbytnou součástí života našich předků a v současné době se pomalu vytrácejí. Od května do září se můžete v centru Botanicus každý den kromě pondělí seznámit s jednotlivými řemesly. Od konce dubna do začátku října každý den (kromě pondělí) se můžete v poklidné atmosféře vesničky Botanicus v Ostré seznámit s jednotlivými řemesly - dráteníka, hrnčíře, provazníka, mýdlaře, svíčkaře či papírníka. Jejich výrobky si můžete zakoupit na středověkém tržišti; a po tom velkém mumraji můžete nechat odpočinout svým smyslům v rozsáhlých bylinných zahradách.

Zoopark Nehvizdy

Nehvizdy
www.zooparknehvizdy.cz

Nový zoopark v Nehvizdech u Prahy obývají domácí i exotická zvířata. Uvidíte jich tam více než 120 druhů.Pokud se do nedávno otevřeného zooparku chystáte, rozhodně děti nestrojte jako do divadla. Zejména nejmenší návštěvníci totiž nadšeně prozkoumávají každý kout v kontaktní zoo. Čekají vás tam výběhy z kozami, koňmi a pštrosy, daňčí obora a několik chaloupek, kam můžete vstoupit a pohladit si králíka, morče, holuby nebo miniaturní slepičku. Součástí parku je také venkovní herna s trampolínou, kde se vyřádí dorost všech věkových kategorií. Na výběr jsou vzdělávací programy jak pro běžné návštěvníky, tak i pro mateřské, základní a střední školy, jejichž součástí je také možnost krmení některých zvířat. V hlavní sezóně od dubna do října je Zoopark Nehvizdy otevřen každý den od 10 do 18 hodin. Z autobusové zastávky u kostela v Nehvizdech do zooparku dojdete zhruba za čtvrt hodiny. Pokud pojedete vlastním vozem, můžete zaparkovat hned u vchodu do areálu.

Adventure Golf - Kersko

Hradištko, Kersko 233
www.adventuregolf-kersko.cz

Naše nové adventure golfové hřiště se nachází na pozemku o rozloze 3997 m2 v obci Hradištko, která leží ve středních Čechách, v jihozápadní části okresu Nymburk. Postavili jsme pro vás 18 minigolfových drah, které jsou pokryté umělou trávou a ohraničeny kamennými kostkami. Na drahách jsou rozmístěny různé překážky a na rozdíl od minigolfu se může chodit po hřišti. Překážky na jednotlivých drahách se podobají golfu, ale jsou upraveny pro adventure golf. Překážky jsou složené z nejrůznějších terénních nerovností, boulí či písečných a kamenných překážek. Mezi jednotlivými dráhami jsou cestičky, po kterých dojdete na další adventure dráhu. Celý zážitek z adventure golfu je mnohem příjemnější a přirozenější, než je tomu u minigolfu. Stromy kolem drah poskytují příjemný stín či ochranu před nepříznivým počasím.