Kalendář výstav
Pro návštěvníky
Pro vystavovatele
O nás
Kontakty
PODZIMNÍ ZEMĚDĚLEC · 3. – 6. října 2024

Tisková zpráva

PODZIMNÍ ZEMĚDĚLEC Aktuality Informace pro vystavovatele Doprovodný program Informace pro návštěvníky Seznam vystavovatelů Středočeské dožínky Záštita Tisková zpráva

Podzimní Zemědělec má letos velkou novinku – Veletrh zemědělské techniky

Rádi bychom vás srdečně pozvali na unikátní událost, která spojuje všechny nadšence dobrého jídla, zahrádkáře, zemědělce, chovatele a příznivce technologických inovací. Těšíme se na vaši návštěvu na výstavišti v Lysé, kde se uskuteční Podzimní Zemědělec, výstava Náš chov a nový letošní podzimní přírůstek, Veletrh Zemědělské techniky. Tyto události, spolu s oblíbenými zahradnickými a farmářskými trhy, proběhnou od 5. do 8. října 2023. Jsou to akce, které byste rozhodně neměli vynechat.

Podzimní zemědělec
Hlavním cílem této akce je prezentovat firmy, jejich produkty a nejnovější inovace ve všech odvětvích spojených se zemědělstvím. Naše priorita spočívá v oslovování širokého spektra návštěvníků, zahrnující jak odbornou, tak laickou veřejnost, s cílem přiblížit jim české zemědělství, zahradnictví a dokonce i drobné zahrádkaření. Součástí naší výstavy budou odborné přednášky a poradny, které jsou nedílnou součástí doprovodného programu.
Výstava Zemědělec se uskuteční v hale B, kde návštěvníci objeví bohatou paletu produktů, včetně semen, květin, cibulovin, postřiků a dalších produktů na ošetření rostlin, ale i tradičních a netradičních potravinářských výrobků od farmářů. V sortimentu nebudou chybět ani zahradnické potřeby, nářadí a zahradní nábytek.
Na venkovní ploše se bude konat zahradnický trh, kde si návštěvníci budou moci zakoupit tradiční odrůdy ovocných stromků a další zahrádkářské produkty.

Náš chov
Celostátní výstava ovcí a koz, začleněná do výstavy hospodářských zvířat pod názvem Náš chov, si u nás již tradičně udržuje vysokou prestiž. Součástí budou již tradičně bonitace plemenných beranů - elitní nákupní trhy beranů různých plemen, šampionáty ovcí a koz, předvádění plemen ovcí a koz s vyhodnocením šampionů a nejlepších kolekcí výstavy. Program bude zahrnovat ukázky stříhání ovcí a bohatou nabídku ovčích a kozích specialit a sýrů a tradiční spřádání ovčí vlny. Umění spřádání vlny na kolovratech bude předvádět osm přadlen, které své výrobky představí na „Vlněné módní přehlídce“.

Nebude chybět ani prodejní výstava drobnochovatelů a návštěvníci si tak budou moci odnést domů čistokrevného králíka nebo drůbež na produkci vlastních domácích vajec.

Program pro děti
Máme skvělé zprávy pro rodiče a jejich nejmenší ratolesti! Letošní ročník výstavy přináší bohatý program plný zábavy pro děti všech věkových kategorií. Nedopusťte, aby zůstaly doma – celá rodina najde nespočetné možnosti atrakcí pro radost a vzrušení. Malí návštěvníci se mohou těšit na obličejové malování, kreativní tvoření, jízdu na dětských traktůrcích a budou moci navštívit a pozdravit naše zvířecí kamarády, včetně ovcí, koz, králíčků a slepiček. A to není vše! Pro malé umělce bude připravena vlněná dílnička, kde si pod vedením zkušených přadlen budou moci sami vytvořit své vlastní vlněné zvířátko.

Středočeské dožínky
V sobotu 7. října se uskuteční Středočeské dožínky se slavnostním průvodem městem. Ocenění Zemědělský hospodář Středočeského kraje roku 2023 získá 5 oceněných z řad Agrární komory, Zemědělského svazu a Asociace soukromého zemědělství ČR. Bohatým doprovodným programem již tradičně provede moderátor Jakub Kohák.
7. 10. SOBOTA
9.30 – 13.30 STŘEDOČESKÉ DOŽÍNKY
9.30 – Přivítání starostou města Lysá nad Labem na náměstí v Lysé
10.00 – Zahájení Středočeských dožínek hejtmankou středočeského kraje Mgr. Petrou Peckovou
10.10 – Slavnostní vyhlášení Zemědělských hospodářů Středočeského kraje roku 2023
10.20 – Hudební vystoupení Cimbálové muziky Dušana Kotlára
10.30 - Slavnostní vyhlášení Zemědělských hospodářů Středočeského kraje roku 2023
10.45 – Hudební vystoupení Cimbálové muziky Dušana Kotlára
10.50 – Vyhlášení nového ročníku soutěže Potravinářský výrobek Stř. kraje roku 2024
11.00 – Hudební vystoupení Cimbálové muziky Dušana Kotlára
11.30 – Taneční vystoupení krojovaného souboru Baráčníci z Lysé nad Labem
12.00 – 14.30 Malá dechovka Kmochovka – Harmonie 1872 Kolín

Veletrh zemědělské techniky – novinka letošního podzimu
Veletrh zemědělské techniky je událostí, na kterou se mohou těšit všichni nadšenci a profesionálové v oblasti zemědělství. Tato prestižní akce představí nejnovější inovace a technologické pokroky v zemědělském a potravinářském průmyslu. Návštěvníci budou moci prozkoumat širokou škálu zemědělské techniky, od moderních traktorů a sklízecích strojů až po inteligentní systémy a digitální řídicí technologie, které zvyšují efektivitu a udržitelnost zemědělského hospodaření. Tento veletrh představuje ideální příležitost pro výměnu know-how, navazování obchodních kontaktů a objevování nejnovějšího vybavení, které pomáhá moderním zemědělcům dosahovat vynikajících výsledků ve svém odvětví. Pod hlavičkou MZe je pro zemědělce připravena přednáška na téma: Implementace agroenvironmentálně-klimatických opatření v rámci Strategického plánu SZP.

Kdy a kde:
Datum: 5. – 8. října 2023
Místo: Výstaviště Lysá nad Labem
Kontakt: manažerka akce Eva Švecová
Telefon: +420 734 311 949
E-mail: svecova@vll.cz

Podzimní Zemědělec 2023 je místem, kde se propojují tradiční hodnoty a moderní trendy, kde firmy, zemědělci, zahrádkáři a široká veřejnost najdou inspiraci, novinky a užitečné rady pro zemědělství a zahradnictví. Těšíme se na setkání s vámi na této jedinečné události.