Kalendář výstav
Pro návštěvníky
Pro vystavovatele
O nás
Kontakty
PODZIMNÍ ZEMĚDĚLEC · 3. – 6. října 2024

Bylinkový ráj

Aktualita vydána 27. 9. 2019 v 12:35
PODZIMNÍ ZEMĚDĚLEC Aktuality Informace pro vystavovatele Doprovodný program Informace pro návštěvníky Seznam vystavovatelů Středočeské dožínky Záštita Tisková zpráva

Od čtvrtka až do neděle (3. - 6. 10.) bude na výstavě Zemědělec i skvělý doprovodný program. Tak například v pátek si můžete poslechnout povídání Jany Samcové - skvělé zahradnice a provozovatelky “bylinkového ráje na zemi” v Dřevčicích (Povídání s Janou třeba tady :) : https://www.ceskatelevize.cz/…/218562220460021…/video/699582)

Zazimování bylinek
Budeme si povídat, jak připravit bylinkovou zahradu na blížící se zimu - které rostliny musíme na zimu uklidit např. do chladné chodby, které bylinky jsou jen jednoleté a potřeba je včas sklidit. Některé rostliny na zimu přikrýváme chvojím nebo listím. Naše domácí aromatické a léčivé rostliny přezimují většinou snadno bez naší péče. Povíme si, které to jsou. Některé rostliny si ukážeme a povíme si, jak se o ně před zimou postarat. Řekneme si také “pár slov” zpracování bylin a využití rostlinných produktů v zimě.
Osázení bedýnky
Předvedeme si osázení dřevěné bedýnky vybranými bylinkami. Ukážeme si, co vše potřebujeme a na co nesmíme zapomenout. Povíme si, které bylinky jsou vhodné do společné nádoby… Vysvětlíme si, jak správně vhodné rostliny vybrat a jak o ně pečovat a kam nejlépe bedýnku umístit.

No, není na světě bylina, která by na něco nebyla

Janu Samcovou z Bylinková zahrada Levandule na výstavišti můžete potkat v pátek … víc o doprovodném programu najdete tady: https://www.vll.cz/podzimni-zemedelec/doprovodny-program