Kalendář výstav
Pro návštěvníky
Pro vystavovatele
O nás
Kontakty

NÁRODNÍ HOLŠTÝNSKÝ ŠAMPIONÁT A CHAROLAIS SHOW

3. – 6. října 2024
NÁRODNÍ HOLŠTÝNSKÝ ŠAMPIONÁT A CHAROLAIS SHOW Informace pro návštěvníky Informace pro vystavovatele Seznam vystavovatelů Program Tisková zpráva Holštýn 2022

Národní holštýnský šampionát

Ve čtvrtek 3. října se v hale C uskuteční doprovodný program v rámci Národního holštýnského šampionátu.

Na předvadišti se od 9:45 odehraje soutěž dětí s telaty a soutěž juniorů ve vodění jalovic, v mezičasech mezi jednotlivými koly je připravena diskuse s chovateli na témata:
• Jak to chodí na výstavách
• O mléce
• Pohoda zvířat
• Hnůj – poklad ze stáje
Doprovodného programu pro školy a laickou veřejnost se ujme Zemědělský svaz ČR v rámci programu Zemědělství žije!

V pátek 4. října v 10:00 bude na předvadišti slavnostně zahájen Národní holštýnský šampionát, v němž se o titul Národní šampionka roku 2024 utká 60 krav 25 předních chovatelů holštýnského skotu České republiky. Šampionát bude rozhodovat německá sudí Andrea Uhrig.

Podrobnosti zde: https://www.holstein.cz/cz/clanky/vystavy-a-seminare/332-narodni-holstynsky-sampionat-v-lyse-nad-labem-2022

Charolais show 2024

Celkově sedmý ročník Charolais show se uskuteční jako součást podzimní výstavy Náš Chov/Zemědělec v Lysé nad Labem. Ta se bude konat od čtvrtka 3. 10. do neděle 6. 10. 2024, přičemž masným plemenům bude opět patřit víkend, tedy sobota 5. října a neděle 6. října. Vlastní charolaiský šampionát se uskuteční v sobotu odpoledne, neděle bude věnovaná soutěži mladých chovatelů sdružených v Junior teamu ČSCHMS.
https://www.cschms.cz/