Kalendář výstav
Pro návštěvníky
Pro vystavovatele
O nás
Kontakty
ELEGANCE - AVANTGARDA · 11. – 14. dubna 2024

Avantgarda 2024

ELEGANCE - AVANTGARDA Pro vystavovatele Otevírací doba a vstupné Informace pro vystavovatele Avantgarda 2024 Doprovodný program Otevírací doba a vstupné Jarní fashion show s Ivou Kubelkovou

Jedinečné setkání talentovaných umělců ze středních škol z oboru oděvní design, kadeřník-kadeřnice, vizážista-vizážistka na veletrhu módy, šperků a všeho, co s elegancí souvisí Elegance.

XI. ročník soutěže Avantgarda 2024 je vzrušující soutěž mladých umělců oděvních, kosmetických a kadeřnických středních škol, která slibuje přinést do popředí nové tvůrčí talenty a osvěžující myšlenky. Jedním z klíčových prvků Avantgardy je porota. Pečlivě vybraná skupina zkušených profesionálů, složená z renomovaných designérů, módních redaktorů, oděvních návrhářů a majitelů kadeřnických salónů, má za úkol vybrat ty nejvíce inovativní a působivé kolekce, které se objeví na pódiu soutěže. Každý člen poroty přináší do procesu své jedinečné zkušenosti a perspektivy, což zajišťuje spravedlivé hodnocení a rozmanitost výběru vítězných návrhů. Jejich odborné oko identifikuje nejen technickou dovednost, ale i originalitu.

Avantgarda 2024 je jedinečná soutěž kde se setkávají odvaha, inovace a módní vize. Tato událost slibuje nejen představit nové tvůrčí talenty, ale také otevřít dveře k novým horizontům budoucím módním designérům, vizážistům a kadeřnicím.

Přijďte se podívat, uvidíte jedinečnou módní show s odvážnými modely mladých designérů a vizážistek.

Program soutěže

čtvrtek 11. 4. 2024
10:00 - 14:00 Soutěž Avantgarda obor Oděvní design (Hala A)
14:00 Oficiální vyhlášení vítězů soutěže Avantgarda obor Oděvní design (Hala A)

pátek 12. 4. 2024
10:00 - 14:00 Soutěž Avantgarda obor Kadeřník/Vizážista (Hala A)
14:00 Vyhlášení vítězů soutěže Avantgarda obor Kadeřník/Vizážista (Hala A)

Detaily soutěže

Do soutěže se mohou hlásit studenti středních odborných učilišť buď jako jednotlivci, nebo jako skupina umělců, kteří budou prezentovat svoje kolekce na předem zadaná témata.

Avantgarda Oděvní design
Letošními soutěžními tématy Avantgarda 2024 pro obor Oděvní design jsou:
I. tradiční materiál
II. netradiční materiál
III. kontrast

Soutěž v Oboru oděvní design startuje ve čtvrtek 11. 4. 2024 od 10:00. Finální prezentace s Fashion show začne ve 12.30 hod. Ve 14 hodin budeme znát vítěze Avantgardy 2024 pro obor oděvní design.

Avantgarda Kadeřník/Vizážista
Pro obor Kadeřník/Vizážista je vypsáno jediné téma:
I. kontrast

Soutěž startuje v pátek 12.4. od 10 hodin a slavnostní defilé modelek je naplánováno na 12.30 hod. Ve 13.30 budeme znát vítěze Avantgardy 2024 v oboru kadeřník/vizážista.

Porota

Porota je pečlivě sestavená z řad odborníků, módních stylistů, fashion designérů, nebo modelek.

Dva dny plné krásy a kreativity bude moderovat úžasný Petr Říbal, který nám tak jako loni pro naše soutěžící studenty a studentky bude pouštět i seper musiku k tanci a uvolnění soutěžní atmosféry!

Přijďte podpořit mladé nadějné umělce, designéry a stylisty a usedněte v publiku.

Přihlášky

Jsi studentkou/studentem střední školy v oboru Oděvní design, Kadeřník-Kadeřnice/Vizážistka-Vizážista? Chcete odeslat přihlášku a účastnit se tohoto ojedinělého projektu? Napište nebo zavolejte. Těšíme se na Vás.

Kontakt
Markéta Vojtěchová
email: vojtechova@vll.cz
mobil: +420 724 395 811