Kalendář výstav
Pro návštěvníky
Pro vystavovatele
O nás
Kontakty
menu ☰

Rozhodně nenechávejte děti doma a vezměte je s sebou na Podzimního Zemědělce!

Aktualita vydána 29. 9. 2022 v 04:57
Hlavní stránka výstavy Aktuality Informace pro vystavovatele Doprovodný program Informace pro návštěvníky Seznam vystavovatelů Středočeské dožínky Záštita Tisková zpráva

Doprovodný program pro děti

Zemědělský svaz vás zve v rámci Národního holštýnského šampionátu na naučný stánek Zemědělství žije! Naučně zábavný program bude pro děti připraven na celý čtvrtek 6. října od 9:00 do 17:00 na Výstavišti v Lysé nad Labem v hale C. A na co se můžete těšit?

Pro děti bude připravený model krávy v životní velikosti, kde si děti vyzkouší dojení. Nachystaný bude i model farmy, děti tak uvidí, jak to ve stáji skutečně vypadá.
Dále pro Vás budou připraveny poznávací soutěže: poznávání semen, plodin, zvířat a strojů, přiřazování potravin – kráva – mléko, prase – maso, pšenice – mouka… U plachty Cesty potravin se např. dozvíte, co všechno je potřeba na poli zajistit, než vyrostou brambory.
Projít si můžete i naučnou stezku, která má 14 stanovišť.
Na předvadišti bude od 9:45 připraven další doprovodný program v podobě diskusí s chovateli na témata:
• Jak to chodí na výstavách
• mléce
• Pohoda zvířat
• Hnůj – poklad ze stáje
Diskuse budou probíhat v mezičase mezi jednotlivými koly soutěží dětí s telátky a juniorů s jalovicemi. Mladá generace začínajících chovatelů zde bude mít soutěž v předvádění telat/jalovic.

Těšíme se na Vaši účast!
Váš tým Zemědělství žije! a Junior team holštýnského skotu