Kalendář výstav
Pro návštěvníky
Pro vystavovatele
O nás
Kontakty
menu ☰

Středočeské dožínky 2022

Aktualita vydána 13. 9. 2022 v 08:17
Hlavní stránka výstavy Aktuality Informace pro vystavovatele Doprovodný program Informace pro návštěvníky Seznam vystavovatelů Středočeské dožínky Záštita Tisková zpráva

Středočeské dožínky 2022

Součástí tradiční výstavy Podzimní zemědělec na Výstavišti v Lysé nad Labem budou opět Středočeské dožínky. V sobotu 8. října v 9:30 vyjde za doprovodu dechové hudby Harmonie 1872 Kolín dožínkový průvod od radnice v Lysé. V průvodu nebudou chybět mažoretky, baráčníci a krojovaní studenti z okolních škol, kteří přenesou na výstaviště dožínkový věnec.
V 10 hodin už přímo na výstavišti dožínky zahájí hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková. V úvodu slavnostního ceremoniálu budou oceněni zemědělci, kteří si nejen v tomto roce zaslouží poděkování a uznání za svoji mnohdy velmi těžkou práci na poli. Na dožínkách nebude chybět ani vyhlášení výsledků rybářské soutěže Středočeský šupináč, do které bylo letos přihlášeno mnoho kapitálních úlovků ve středočeských vodách. Chystá se také vyhlášení dalšího ročníku soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje a zároveň bude možné ochutnat či zakoupit některé výrobky, které už toto ocenění získaly v minulých ročnících.
Slavnostní atmosféru zpříjemní Jožka Šmukař s cimbálem, dechová hudba Harmonie 1872 Kolín a tanečníci z krojovaného sboru Baráčníci. Akci moderuje Jakub Kohák.