Kalendář výstav
Pro návštěvníky
Pro vystavovatele
O nás
Kontakty
menu ☰

Ovocnářská unie na výstavě Podzimní Zemědělec 2021

Aktualita vydána 30. 9. 2021 v 10:44
Hlavní stránka výstavy Aktuality Informace pro vystavovatele Doprovodný program Informace pro návštěvníky Seznam vystavovatelů Středočeské dožínky Záštita Tisková zpráva

Vážení návštěvníci,

rádi bychom Vám představili jednoho z vystavovatelů při výstavě Podzimní Zemědělec 2021, která bude probíhat od 7. do 10. října.

Středočeská ovocnářská unie z.s. sdružuje celkem 58 členů z řad ovocnářů, školkařů, skladovatelů a dalších ovocnářských oborů hospodařící na necelých 900 ha. Převládajícím pěstovaným druhem zůstávají jabloně na cca 630 ha, dále jsou zde zastoupeny hrušně, třešně, višně, slivoně, červený rybíz, jahody, cca 25 ha tvoří školky a na malých výměrách jsou zastoupeny meruňky, broskve, borůvky aj.
Cílem organizace je dodávat na český trh kvalitní české ovoce, seznamovat členy unie s praktickými zkušenostmi při pěstování ovoce a školkařských výrobků a hájit jejich zájmy, nejen v rámci středočeského regionu, ale i z ostatních regionálních unií v rámci republiky, EU a dalších zemí.
Členové středočeské ovocnářské unie produkují kvalitní ovoce pod ochranou známkou SISPO a Integrované produkce MZe ČR a tím jsou pod stálou kontrolou kvality a nezávadnosti. Ovoce z integrovaného pěstování má výbornou chuť, barvu a splňuje vysoké nároky spotřebitele, s důrazem na zdravotní nezávadnost a ochranu životního prostředí.

Na nadcházející výstavě Podzimní zemědělec 2021 se z členů bude presentovat se svými produkty (jablka, hrušky, ovocné a okrasné školky) cca 12 pěstitelů. Na stánku návštěvníci mohou ochutnat jednotlivé odrůdy jablek a hrušek a seznámit se s farmáři v našem regionu, kteří Vám zároveň zde poskytují i odborné poradenství. Navštivte stánek Středočeské ovocnářské unie hned vpravo u vstupu do haly B.