Výstavy
Pro návštěvníky
Pro vystavovatele
O nás
Kontakty
menu ☰

Návod k webu vll.cz

Adresa administračního rozhraní

Do spuštění webu v lednu 2018 běží nový web na adrese new.vll.cz, po spuštění bude běžet na adrese www.vll.cz. Do administrace se dostanete na adrese http://new.vll.cz/admin

Registrace vašeho účtu

Přihlášení do administrace

Vytvoření a editace výstavy

Vkládání obrázků

Obrázek lze vložit přímo ve formuláři. Stačí kliknout na šedivý “čárkovaný čtverec”. Web podporuje nahrávání obrázků ve formátu jpg, nebo png. Jiné formáty jako gif je potřeba nejprve převést na podporovaný formát před nahráním.

Vkládání souborů

Typický příklad je nahrání pdf souboru. Klikněte na “Soubory” v zápatí administrace a zobrazí se vám seznam všech nahraných souborů. Pak klikněte na “Nová položka”, vyberte soubor a zadejte volitelný popisek. Po kliknutí na “Vytvořit” se soubor nahraje. Pak můžete kliknout na tlačítko upravit u nahraného souboru a zde získáte adresu souboru. Tu pak můžete například pomocí formátu Markdown vložit do textu webu.

Formátování textu

V některých částech administrace lze zadat formátovaný text. U výstav je to například Popis a Text. Používá se formát Markdown, nápověda na jeho používání je u každé formátovatelné položky (Zobrazit nápovědu). Lze také zobrazit náhled.

Stránky

Stránka má podobné parametry jako “Výstavy”. Stránka ale navíc může být přiřazena k výstavě. Můžu tedy vytvořit stránku “Soutěž ve zdobení” s Url “soutez-ve-zdobeni”. Pokud nechám položku výstava prázdnou, zobrazí se na adrese “http://www.vll.cz/soutez-ve-zdobeni”. Pokud vyberu výstavu “Vánoční trhy”, zobrazí se na adrese “http://www.vll.cz/vanocni-trhy/soutez-ve-zdobeni”.

Pořadí stránek

Ve výpisech stránek se stránky zobrazí v pořadí v jakém jsou v administraci. Toto pořadí lze změnit přetáhnutím myší za symbol ☰ v nejpravějším tlačítku. Odkaz na stránky výstavy se zobrazuje i v záhlaví výstavy. Pokud chci změnit pořadí stránek pouze například u výstavy “Vánoční trhy”, lze použít filtr.

Aktuality

Fungují podobně jako stránky. Nejnovější aktuality se zobrazují na titulní stránce. Aktualita může být obecná, nebo může mít přiřazenou výstavu a pak se zobrazí i na stránce výstavy.

Osobnosti

Seznam osobností, jejich fotek a výroků. Zobrazuje se na spodní části každé stránky webu.

Zaměstnanci

Mají fotku, popis a kontakt.

Partneři

V sekci partneři lze vkládat loga s proklikem na sponzorské weby. Každý sponzor má jméno, logo, výstavu a popis. Url může být prázdné, nebo to musí být funkční odkaz včetně “http://”, nebo “https://”. Takže například “www.seznam.cz” je špatně, ale “http://www.seznam.cz” je dobře.

Pomoc

Pokud potřebujete jakoukoliv pomoc s webem, nebojte se obrátit na mě, email: odchazel@gmail.com