Kalendář výstav
Pro návštěvníky
Pro vystavovatele
O nás
Kontakty
menu ☰

TZ Jarní Zemědělec, Festival dechovky a Jaro s koňmi

Aktualita vydána 4. 3. 2020 v 12:39
Hlavní stránka výstavy Aktuality Záštita Informace pro vystavovatele Otevírací doba a vstupné Doprovodný program Seznam vystavovatelů

Přivítejte jaro s plnou parádou na výstavišti v Lysé!

Přijďte oslavit příchod jara na už padesáté druhé pokračování největší zahrádkářské, zahradnické a zemědělské události v kraji! Od středy 18. 3. do neděle 22. 3. 2020 vám na výstavišti představí prodejci široký sortiment jarních květin, osiv, cibulovin, balkonových rostlin, stromků, keřů, postřiků, zahradnických pomůcek, zahradního nábytku, pergol, pařníků i zemědělské a zahradní techniky. „Letos se můžete těšit například i na řecké prodejce kvalitní čerstvé zeleniny s nezaměnitelnou chutí, na kterou jste zvyklí ze svých dovolených u moře. Samozřejmostí jsou i poradny pro zahrádkáře a ani letos nebude chybět vyhlášení soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje. Nejlepší výrobky, budete moci ochutnat i nakoupit u stánku Středočeského kraje,“ říká manažerka výstavy Eva Švecová. Letošní novinkou bude divácky atraktivní expozice mláďat v improvizované české farmě, kterou ocení zejména ti nejmenší návštěvníci. Zajímavá bude určitě i soutěž v aranžování květin pro studenty středních zahradnických a zemědělských škol - Polabský motýl - která oslaví letos své pomyslné dvacáté narozeniny. Studenti letos budou připravovat aranže na téma Čtvero ročních období.

V hale C bude po celých pět dnů probíhat Jaro s koňmi. „Z tribun se diváci budou moci pohodlně dívat na předvadiště s koňmi. Koně budou samozřejmě k vidění i v boxech a najdete tam i stánky s nabídkou potřeb, krmiv a cajků pro koňaře,“ dodává Ladislav Žoha, manažer akce.

Do třetice všeho dobrého bude současně probíhat i Festival dechovky, který zahájí král lidovek a cimbálu Jožka Šmukař. Během festivalu se divákům představí mnoho zvučných dechových orchestrů. „Chybět nemůže Moravanka, Babouci, Krajanka, Táboranka, Květovanka, ale i představitelé moderní originální dechovky jako HarMálek Orchestr a mnoho dalších,“ říká na závěr ředitel výstaviště Ondřej Matouš.

Nenechte si letošního Zemědělce utéct – bude to velkolepá oslava jara i hudby. Tři akce v ceně jedné vstupenky. Zábava na celý den pro celé rodiny.

UPOZORNĚNÍ: Společnost Výstaviště Lysá nad Labem si plně uvědomuje závažnost situace v souvislosti s šířící se nákazou koronaviru COVID – 19 a sleduje doporučení opatření Bezpečnostní rady státu a orgánů ochrany veřejného zdraví. Všechny plánované akce společnosti Výstaviště Lysá nad Labem jsou připravované ve standardním režimu v plánovaných termínech a s maximálním respektem k doporučením vydaným Krajskou hygienickou stanicí Středočeského kraje, případně ministerstvem zdravotnictví. V případě, že příslušné orgány vyhlásí jakákoli mimořádná opatření či omezení pro pořádání hromadných akcí, bude na ně společnost Výstaviště Lysá nad Labem adekvátně a bezodkladně reagovat.