Výstavy
Pro návštěvníky
Pro vystavovatele
O nás
Kontakty
menu ☰

TISKOVÁ ZPRÁVA - 51. ročník výstavy ZEMĚDĚLEC

25. 9. 2019 12:11

Co dělají zemědělci a zahrádkáři na podzim? Vedle poslední sklizně a příprav na zimu si každoročně víc než 30 tisíc z nich najde cestu na Výstaviště Lysá nad Labem. Od 3. do 6. října 2019 se návštěvníci výstavy dozví spoustu novinek a nápadů pro pěstování i chov.

Součástí výstavy Zemědělec bude také výstava hospodářských zvířat Náš chov 2019, která už po 24. nabídne novinky mezi krmivy pro hospodářská zvířata, nové technologie pro chov a další potřebné veterinární pomůcky. Součástí výstavy je Národní výstava ovcí a koz - celorepubliková soutěžní přehlídka ovcí plemen clun forest a romanovských ovcí. Elitní nákupní trhy beranů plemene suffolk a zwartbles, ochutnávky produktů z kozího mléka a recepty na zpracování skopového masa. V téhle expozici si na své přijdou jak profesionálové, tak laická veřejnost.

„Letos znovu představí celá řada firem svoje produkty a novinky ze všech oborů spjatých s půdou, zemědělstvím a zahrádkářstvím. Chybět nemůže ani doprovodný program, dobrá muzika a skvělé jídlo a pití a letos opět i Dožínky Středočeského kraje,“ říká ředitel výstaviště Ondřej Matouš. Krajské Dožínky budou letos 5. října. V půl desáté ráno se sejdou lidé na náměstí v Lysé nad Labem, kde se můžou těšit na předtančení Baráčníků a mažoretek za doprovodu živé dechové hudby a zapojit se do dožínkového průvodu, který projede městem až na výstaviště. Tam na ně bude čekat spousta zábavy i ocenění zemědělských hospodářů Středočeského kraje, vyhlášení soutěží Středočeský šupináč a Potravinářský výrobek Středočeského kraje. Slavnostní předání ocenění bude moderovat Jakub Kohák a proběhne v prvním patře (v hale A2).

„Chybět nebudou ani odborné přednášky a poradny. Letos s velkým důrazem na aktuální téma hospodaření s vodou; problematice degradace půdy či kompostování. Návštěvníci se mohou těšit i na oblíbeného pana Václava Větvičku a jeho přednášku: „Jak jsme vymysleli den stromů a dřeva“. Pan doktor zde bude mít i autogramiádu svých knih.
V rámci výstavy se bude odehrávat i 2. ročník mezinárodního závodu v Králičím hopu, který pořádá na výstavišti Český svaz chovatelů – Klub Králičí hop. Letos to bude opravdu atraktivní podívaná pro celou rodinu,“ říká na závěr manažerka výstavy Eva Švecová.

Takže si pište do diářů: Výstava podzimní Zemědělec – od 3. – 6. října 2019, každý den od 9 do 17hod.

Fotogalerie