Výstavy
Pro návštěvníky
Pro vystavovatele
O nás
Kontakty
menu ☰

POLABSKÉ VÁNOČNÍ TRHY

pátek 6. – neděle 22. prosince 2019
Příležitost k předvánočním nákupům pod jednou střechou. Mikulášské trhy 6. – 8. 12., Stříbrné trhy 13. – 15. 12., Zlaté trhy 20. – 22. 12.
Hlavní stránka výstavy Aktuality Doprovodný program Informace pro vystavovatele

Polabské vánoční trhy v Lysé nad Labem si za dobu své existence - v roce 2019 se uskuteční již 25. ročník, vybudovaly pověst jedněch z nejlepších předvánočních prodejních akcí v republice. Vzhledem k tomu, že není vybíráno vstupné, není možné říci přesné číslo návštěvnosti, ale odhady říkají, že je navštíví kolem čtyřiceti až padesáti tisíc lidí.

Informace pro návštěvníky

Polabské vánoční trhy - Mikulášské 6. až 8. 12., Stříbrné 13. až 15. 12. a Zlaté 20. až 22. 12., se odlišují od ostatních předvánočních akcí především skladbou vystavovatelů.
Přijdou si zde na své milovníci staročeských tradičních řemesel, stejně tak vyznavači moderních Vánoc.

Více než dvě stě vystavovatelů nabídnou návštěvníkům produkty ruční výroby z keramiky, skla, porcelánu, dřevěné a kovářské výrobky, atd., ale i potraviny, elektroniku, hračky, kosmetiku a drogerii, šperky, textilní či kožené zboží. Mezi nejoblíbenější dárky patří dekorativní předměty nebo ručně malované vánoční ozdoby.

Nemalá část vánočních trhů bude patřit řemeslníkům.
Staročeské řemeslné trhy jsou přehlídkou rozmanitosti řemeslné výroby nejen našeho regionu, ale celých Čech. Zavedou návštěvníky do světa tradičních řemeslných technik, materiálů a nádherných výrobků. Řemeslníci Vám kromě prodeje svých výrobků nabídnou i ukázky své tvorby.
Pro děti jsou připraveny řemeslné dílničky.

Polabské vánoční trhy se od jiných odlišují i pestrým doprovodným programem, kdy zejména soboty budou patřit dětem.

První adventní víkend začne pásmem koled a říkanek, 7. prosince proběhne tradiční čertovský rej a mikulášská nadílka, hudební, taneční a sportovní vystoupení dětských souborů, různé ochutnávky či hrací plochy pro děti.

Program vyvrcholí v sobotu 21. prosince v podvečer tradičním ohňostrojem a v neděli 22. prosince koncertem Hasičské dechové hudby z Lysé nad Labem.
Pro návštěvníky je připravena tradiční soutěž s Receptářem „Vypečené cukrování“.

Otevřeno je každý den od 9 do 17 hodin, vstup na vánoční trhy je ZDARMA.

Partneři výstavy

Mediální partneři

Manažer výstavy

Petra Fišer

E-mail: fiser@vll.cz
Mobil: 724 395 810