Kalendář výstav
Pro návštěvníky
Pro vystavovatele
O nás
Kontakty
menu ☰

Aktualita vydána 10. 1. 2020 v 13:49
Hlavní stránka výstavy Aktuality Informace pro vystavovatele Otevírací doba a vstupné SEZNAM VYSTAVOVATELŮ

Ušetřete s dotacemi Nová zelená úsporám a Dešťovka

Navštivte poradenský stánek Státního fondu životního prostředí ČR v hale B. Dozvíte se vše o dotacích, které vám pomohou snížit provozní výdaje za energie, pitnou vodu a přispějí ke zlepšení životního prostředí.

S dotací zateplíte nebo postavíte úsporný dům
Státní příspěvek je určen majitelům a stavitelům rodinných a bytových domů na celkové či částečné zateplení, výměnu oken a dveří či stavbu nízkoenergetických a pasivních domů. Program podporuje i obnovitelné zdroje energie, jako jsou solární a fotovoltaické panely.
Při rekonstrukci můžete z dotace částečně uhradit venkovní rolety či žaluzie nebo vyměnit stará kamna za nový ekologičtější zdroj vytápění. Příspěvek získáte jak při využití dodavatelské firmy, tak při úpravách svépomocí.
Kolik ušetříte?
Výše příspěvku není vůbec zanedbatelná. Na zateplení můžete od státu dostat až půl milionu korun podle toho, jakých energetických parametrů budova po úpravách budova dosáhne.
U novostaveb získáte 150 000 korun na stavbu nízkoenergetického domu s rekuperací, 350 000 korun na dům v pasivním standardu a přidáte-li některý z obnovitelných zdrojů energie, například solární systém, šplhá se příspěvek až na 450 000 korun.
Dešťovka uspoří desítky tisíc, nově i rekreačním domům
Úsporu přinese i dotační program Dešťovka. Je určen také majitelům obytných domů, a to i těm, kteří žijí trvale v rekreačních objektech. Příspěvek se vztahuje na pořízení nádrže na zachytávání dešťové vody k zalévání nebo splachování a opětovné využití šedé odpadní vody v domácnosti. Jeho výše se pohybuje podle zvolené varianty v řádech desítek tisíc korun, dosáhnout může až 105 000 korun.

Získat dotaci není nic obtížného a finanční úspora se vyplatí. Jak na to vám poradíme na stánku SFŽP ČR v hale B na výstavě Stavitel 2020.

www.novazelenausporam.cz
www.dotacedestovka.cz