Kalendář výstav
Pro návštěvníky
Pro vystavovatele
O nás
Kontakty
menu ☰

LOST CZECH MAN V LYSÉ!

Aktualita vydána 13. 4. 2022 v 12:17
Hlavní stránka výstavy Aktuality Informace pro vystavovatele TURISTPROPAG Otevírací doba a vstupné

V sobotu 23. 4. 2022 vystoupí Martin Půlpán alias LOST CZECH MAN, který dosud navštívil 86 zemí. Pojďme se nechat unést povídáním o cestovatelských dobrodružstvích po covidové stopce!

10:00 - 12:00 Přednáška o Hedvábné stezce
Přemýšleli jste někdy o tom, jaké by to bylo zabalit si malý batoh a vydat se po stopách dávných karavan, které putovaly po stovky let z Evropy do Číny?
Poznáme bájná města střední Asie, ztratíme se v nedostupných horách nebo ve vyprahlých pouštích. Celkem navštívíme třináct států a regiony, o kterých jste třeba nikdy ani neslyšeli nebo se neodvážili tam vydat. (To vše pěšky nebo stopem a bez letadel!)
Dostanete spoustu tipů, jak tuto staletou karavanní stezku zdolat bezpečně na vlastní pěst.

13:00 - 14:30 Přednáška o Jihovýchodní Asii
Staňte se součástí zábavné cestovatelské přednášky o jihovýchodní Asii. Jaký je život úplně obyčejných lidí v těch nejzapadlejších koutech Vietnamu, Laosu, Kambodži a Thajska?
Na motorce projedeme Vietnam, zemi známou, ale stále neobjevenou. Na korbě dodávek objevíme Laos a jeho zlatavé chrámy. V Kambodži se poté vydáme do džungle prozkoumat pozůstatky mocné Angkorské říše, ale zavzpomínáme i na nedávnou krvavou historii z doby vlády rudých Khmérů. V Thajsku se vyhneme turistickým letoviskům a budeme se toulat na severu země v hornaté krajině nebezpečného zlatého trojúhelníku…


„Chci být ztracen, chci se toulat a chci poznávat oblasti, kam se jiní neodváží. Není nic lepšího, než když odbočíte z turisticky hlavní cesty a objevíte nějaké zajímavé místo, kde jste sám a žijete tím daným okamžikem.“ Martin Půlpán alias LOST CZECH MAN