Kalendář výstav
Pro návštěvníky
Pro vystavovatele
O nás
Kontakty
menu ☰

SOUTĚŽ PRO ČESKÉ PĚSTITELE A FIRMY

Aktualita vydána 5. 6. 2023 v 13:18
Hlavní stránka výstavy Aktuality Informace pro vystavovatele Otevírací doba a vstupné

Pojďte se prezentovat a přitom soutěžit! SZO a ZO ČZS, českým pěstitelským firmám či jiným zahradnickým subjektům nabízí možnost prezentovat Vaši organizaci či firmu v rámci výstavy Květy 2023. Cílem akce je umožnit Vám představit své odborné zaměření, práci, ale i um Vašich členů či zaměstnanců, a prezentovat se tak široké veřejnosti.

Prvně máte možnost podílet se na konceptu haly B na výstavišti v Lysé nad Labem i vy. Své výpěstky, květiny aj. proměňte v zajímavou expozici na jednotné téma: „V objetí květin“ a skliďte obdiv návštěvníků, ale i zajímavá ocenění.
Expozice, které se do soutěže přihlásí, budou následně posuzovány porotou a ty nejlepší zajímavě finančně ohodnoceny (1. místo – 12 000 Kč, 2. místo – 8 000 Kč, 3. místo – 5 000 Kč). Soutěže se mohou zúčastnit organizace ČZS (SZO, ZO i ÚS), ale také komerční subjekty (firmy, zahradníci, šlechtitelé apod.).
Souběžně proběhne také interní soutěž ČZS, ve které budou oceněny nejlepší expozice organizací ČZS, bez ohledu na umístnění v hlavní soutěži.
Expozice náležitosti:
• Hlavním tématem výstavy Květy 2023 – bude „V objetí květin“, což bude také téma soutěžních expozic, které budou umístěny v pavilonu B, na výstavišti v Lysé nad Labem.
• Minimální velikost expozice je stanovena na 5 x 5 m. Rozměr expozice nad tuto velikost lze po domluvě změnit podle vašich požadavků a potřeb. Stavebním prvkem kójí je bílý octanorm o výšce 2 – 2,5 m. Ohraničený požadovaný prostor, ve kterém budete realizovat vaši expozici, stejně jako přívod el. energie a osvětlení zajistí výstaviště Lysá n/L. Při realizaci expozice můžete po domluvě využít fundus Výstaviště Lysé n/l a rovněž si zajistit uzamykatelné zázemí.
• Soutěžní expozice bude hodnocena z hlediska naplnění hlavního tématu, estetiky, zpracování a řemeslné dovednosti, ale i sortimentové rozmanitosti případně i objemu vystavovaných exponátů.
• Soutěžní expozice bude prezentovat vaši organizaci či firmu po celou dobu trvání výstavy Květy tzn. od čtvrtka do neděle (13. – 16. 7. 2023). Během výstavy se můžete zviditelnit i osobní prezentací (poradna, prodej sortimentu, workshopy apod.).
• Instalační dny se uskuteční ve dnech 10. – 12. 7. 2023 (8:00 až 18:00 hod.).
• V rámci příprav a samotné výstavy Květy není zajištěno stravovaní (možnost využít gastro podniky v okolí výstaviště VLL).
• Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne souběžně s vyhlášením Zemského kola Floristické soutěže ČZS – v pátek dne 14. 7. 2023. (cca 14:00).
Kontaktní soba: Zdeněk Kupilík, tel. 604 237 593

Informace pro vystavovatele (komerční subjekty): Výstavní plocha vám bude poskytnuta zdarma. V případě, že ve Vaší expozici bude probíhat komerční prodej vlastního sortimentu, si však ČZS vyhrazuje právo požadovat po Vás poskytnutí rostlinného materiálu v nominální hodnotě 5 000 Kč v prodejních cenách, který bude využit do cen Floristické soutěže případně k doplnění centrální expozice ČZS v hale B.
Akci organizuje Výstaviště Lysá nad Labem, spol. s r.o. a Český zahrádkářský svaz, z.s.

Přijeďte na Květy ukázat, co dokážete, ve fantazii se meze nekladou!
Přihlášky (viz. odkaz níže) zasílejte do 31. 5. 2023
https://forms.gle/csSkKLKoHGSxm5DVA

KONTAKTNÍ OSOBA VÝSTAVIŠTĚ Lysá nad Labem:
Markéta Vojtěchová, manažerka výstavy. Tel. 724 395 811