Výstavy
Pro návštěvníky
Pro vystavovatele
O nás
Kontakty
menu ☰

KVĚTY

čtvrtek 16. – neděle 19. července 2020
24. celostátní výstava květin a zahradnické trhy
Hlavní stránka výstavy Aktuality Informace pro vystavovatele Otevírací doba a vstupné

Výstava se každoročně stává svátkem pro všechny milovníky křehké krásy květin a vzhledem k prázdninovému termínu jsou právě Květy cílem příjemných dnů letní dovolené.
Voda základ života
Přijďte s celou rodinou strávit letní prázdninový den k vodě na výstaviště v Lysé nad Labem!
Jak to? Jednoduše. Letošní v pořadí již 24. ročník výstavy Květy bude v podání Českého zahrádkářského svazu (ČZS) zpracován na palčivé téma Voda.
Po příchodu do pavilónu B, který se promění v názorný koloběh vody, se budete cítit jako kapka vody. Kapka, která stéká z ledovců do moří, plave v podmořském světě mezi korály a mořskou květenou, dále se vynořuje na pláži, kde si na chvilku před pokračováním ve své dlouhé cestě zařádí v brouzdališti pro děti a zalenoší v plážových lehátcích. Po krátkém relaxu se vydá do hustých tropických lesů, místy naštěstí ještě nepoznamenaných lidskou stopou až k monumentálnímu vodopádu uprostřed pralesa. Odtud jí čeká dlouhá pouť vzduchem v podobě vodní páry, která se sráží v oblacích. Nakonec padne jako déšť (nebo sníh) na plochu rybníků, polí nebo luk odkud se cestou přes mokřady posune potůčkem do řeky a následně dopluje utrmácená zpět tam, kde začala – k oceánu…
Celý koloběh bude díky Specializovaným základním organizacím (SZO) a pěstitelům ČZS doplněn vystavovanými květinami, jako jsou lilie, fuchsie, pelargonie, jiřinky, denivky a jiné kvetoucí rostliny. Pro děti bude k dovádění nachystáno brouzdaliště a pískoviště, pro odpočinek rodičů zase lehátka a houpací sítě. Chybět nebude ani tradiční vinařský koutek s živou cimbálovou muzikou.
Na stánku časopisu Zahrádkář Vás přivítáme milým slovem, soutěží pro děti, ale i radou díky odbornému poradenství.
Těšíme se na Vás.

Fotogalerie

Partneři výstavy

Mediální partneři

Manažer výstavy

Veronika Rybáčková

E-mail: rybackova@vll.cz
Mobil: 724 395 811


Šarlota Hamalová

E-mail: hamalova@vll.cz
Mobil: 724 395 810