Kalendář výstav
Pro návštěvníky
Pro vystavovatele
O nás
Kontakty
menu ☰

Tisková zpráva

Aktualita vydána 27. 1. 2020 v 09:42
Hlavní stránka výstavy Aktuality Informace pro vystavovatele Informace pro návštěvníky MOTOR SHOW 2024

Kola plná premiér

Na výstavě Autosalon KOLA 2018, která bude probíhat od 9. do 11. listopadu 2018 na výstavišti v Lysé nad Labem, vždy 9 - 17 h, budou mít návštěvníci možnost podrobně se seznámit se žhavými novinkami i tradičními modely téměř všech automobilových značek. Těšit se můžete také na tuningové skvosty, závodní automobily a motocykly.

Cílem výstavy KOLA 2018 je ve třech výstavních halách i na venkovní ploše ukázat široké veřejnosti nejen osobní a užitkové vozy. Autosalon bude zaměřen především na prezentaci letošních novinek. Mezi ty nejzajímavější se jistě řadí nový Škoda Kodiaq RS, Volvo xc40, Jeep Compas, Jeep Renagade, Nissan Leaf, Citroën Berlingo 2018, nebo nový Ford Turneo Custom.

Již 21. ročník výstavy závodních automobilů a motocyklů Rychlá kola bude hostit Výstaviště Lysá nad Labem ve dnech 9. – 11. listopadu 2018. Těšit se můžete jak na soutěžní speciály rallye, autokrosové bugyny, formulové vozy, ale třeba i na motokáru úspěšného závodníka Adama Kouta, nebo „dakarský“ kamion Martina Macíka spolu s doprovodnými vozidly.

V motocyklové sekci budou k vidění především závodní speciály z mistrovství světa silničních motocyklů. Unikátem bude Kalex třídy Moto2, se kterým Jihoafričan Sheridan Morais (JAR) letos absolvoval několik závodů mistrovství světa včetně brněnské Grand Prix
Dalším motocyklem, jenž pravidelně startuje v mistrovství světa, je Yamaha R1 týmu Wepol Racing. Ve World Endurance Championatu v kategorie SBK1000 s ní pravidelně jezdí Danny Webb, Sheridan Morais a Mathieu Lagrive. Jejich nejčerstvějším úspěchem je 3. místo v závodě 24hod Bol D. Ore
Bohatá nabídka exponátů bude také v plochodrážní sekci. Zde budou vystaveny stroje Josefa France, držitele stříbrné medaile z mistrovství Evropy na travnaté ploché dráze a úřadujícího mistra České republiky na krátké dráze. K tomu se diváci mohou těšit na plochodrážky o objemu 250 cm3 a 125 cm3. Právě na kolibřících byli čeští mladíci velmi úspěšní na mezinárodní scéně. Na evropském poháru, jehož dějištěm byl Divišov, pobrali všechny tři cenné kovy v pořadí Jaroslav Vaníček, Bruno Belan a Vojtěch Šachl. Prvně jmenovaný triumfoval i ve francouzském Morizes, kde na světovém klání na trávě opět zvítězil. Bronz si odvezl Bruno Belan. Všichni tři se v Lysé nad Labem představí nejen na autogramiádě, ale i během ukázkových jízd.
Uvedené expozice doplní i velká přehlídka motocyklů pro flat track, motokrosových speciálů, motocyklů pro trial a enduro.
Těšit se však můžete i na doprovodný program. Návštěvníci budou moci buď položit otázky závodníkům, poslechnout si jejich zážitky nebo získat jejich autogram. A ani na venkovních plochách výstaviště nebude prázdno, budou se tam prohánět motokáry a motocykly našich nejmladších závodníků, kteří vám ukážou, že motorsport není jen pro dospělé.
Bohužel letos v srpnu zemřel ve věku nedožitých 75ti let nejslavnější český automobilový výtvarník Václav Zapadlík. Věnoval se hlavně malbě a kresbě veteránů, a to do nejmenších detailů Jeho tvorbu odbivuje celý svět, však nejrozsáhlejší vystavenou sbírku vystavují v kalifornském muzeu, nedaleko San Franciska ve městě Danwill, které je považováno za největší veteránské muzeum na světě. A proto vám s radostí můžeme oznámit, že součástí Rychlých kol bude i výstava obrazů pana Zapadlíka. Vernisáž se koná v pátek 9. Listopadu v 10.15 hodin a pozvána je i řada osobností zajímajících se o automobilové veterány.
Na své si přijdou také milovníci piva a vína. Současně zde budou probíhat Pivní a vinné slavnosti, kde budeme nabízet ochutnávku z desítek druhů piva předních českých pivovarů i minipivovarů. Čeští a moravští vinaři se pochlubí svými výběry z hroznů.

Více informací naleznete na www.vll.cz