Výstavy
Pro návštěvníky
Pro vystavovatele
O nás
Kontakty
menu ☰
Hlavní stránka výstavy Aktuality Informace pro vystavovatele Doprovodný program Informace pro návštěvníky Seznam vystavovatelů Středočeské dožínky Záštita Tisková zpráva Králičí hop

TISKOVÁ ZPRÁVA 27. 9. 2021 Lysá nad Labem


Podzimní ZEMĚDĚLEC, NÁŠ CHOV a Středočeské dožínky

Výstaviště Lysá nad Labem ožije od čtvrtka 7. 10. do neděle 10. 10. 2021 událostmi, které každoročně přilákají více než 20 tisíc návštěvníků. Podzimní zemědělec, výstava Náš chov a sobotní Středočeské dožínky, které zahájí hejtmanka Středočeského kraje Mgr. Petra Pecková.

„Letos znovu představí celá řada firem svoje produkty a novinky ze všech oborů spjatých s půdou, zemědělstvím a zahrádkářstvím. Chybět nemůže ani doprovodný program, dobrá muzika a skvělé jídlo a pití a letos opět i Dožínky Středočeského kraje,“ říká ředitel výstaviště Ondřej Matouš. Krajské Dožínky budou letos v sobotu 9. října. V půl desáté ráno se sejdou lidé na náměstí u lyské radnice, kde se mohou těšit na předtančení krojovaných Baráčníků a mažoretek za doprovodu živé dechové hudby a zapojit se do dožínkového průvodu, který projede městem až na výstaviště. Tam na ně bude čekat spousta zábavy – skupina Třehusk, koncert dechové hudby Harmonie 1872 Kolín i ocenění zemědělských hospodářů Středočeského kraje, vyhlášení soutěží Středočeský šupináč a Potravinářský výrobek Středočeského kraje.
Celé dopoledne bude moderovat Jakub Kohák a proběhne v prvním patře v hale A2.

„Chybět nebudou ani odborné přednášky a poradny. Ve čtvrtek zahrádkářská poradna
Ing. Ludmily Duškové a Jana Kopřivy, v pátek mistr české kuchyně Jarda Sapík, prozradí jeho rodinné recepty a zábavu rozproudí harmonikář s neotřelou a veselou muzikou na heligonku, nedělní den pak přijedou zahrát muzikanti z Podkrkonoší a dechová kapela Táboranka “ říká manažerka výstavy Eva Švecová.

Součástí výstavy Zemědělec bude také výstava hospodářských zvířat Náš chov 2021, která už po 25. nabídne novinky mezi krmivy pro hospodářská zvířata, nové technologie pro chov a další potřebné veterinární pomůcky. Součástí je i Národní výstava ovcí a koz a sobotní šampionát romanovských ovcí, ochutnávky produktů z kozího mléka a recepty na zpracování skopového masa. V téhle expozici si na své přijdou jak profesionálové, tak laická veřejnost.

Přijďte s námi oslavit svátek sklizně, ochutnat regionální dobroty a omrknout zemědělskou techniku na výstavu podzimní Zemědělec od 7. do 10. října 2021, každý den od 9 do 17hod. Více informací a doprovodný program na www.vll.cz.

Manažer výstavy
Eva Švecová
tel: 734 311 949
e-mail: svecova@vll.cz

Fotogalerie