Výstavy
Pro návštěvníky
Pro vystavovatele
O nás
Kontakty
menu ☰

Tisková zpráva

Tisková zpráva NATURA VIVA 2021
Hlavní stránka výstavy Aktuality Otevírací doba a vstupné, COVID pravidla Doprovodný program Seznam vystavovatelů Informace pro vystavovatele VÝSTAVA TROFEJÍ Tisková zpráva

Na Výstavišti v Lysé nad Labem proběhne od středy 8. do neděle 12. 9. 2021 mezinárodní výstava myslivosti, rybářství, včelařství a pobytu v přírodě NATURA VIVA 2021, jejíž součástí je celostátní přehlídka hodnocených trofejí ulovených od roku 2015 – 2020. Partnerem akce je Ministerstvo zemědělství.

„Přípravy na výstavu jsou v plném proudu a opravdu bude na co koukat, vystaveno bude 1085 kusů medailových trofejí, mezi nimiž jsou opravu velmi silné a hodnotné trofeje, které byly 14 dní před konáním výstavy ohodnoceny Mezinárodní radou pro lov a ochranu zvěře (CIC)“ říká na úvod ředitel výstaviště Mgr. Ondřej Matouš. Letošní výstava je úctyhodná a představuje výsledky úsilí a práce myslivců v posledních letech.
Prezentace myslivosti u nás, ale i v zahraničí, bude tradičně v hale B. Zde budou stát expozice Ministerstva zemědělství, Lesů České republiky, Vojenských lesů a statků, Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze, Mendelovy univerzity v Brně a prezentace zahraničních svazů Slovenska, Grónska, Polska, Durynska a Rumunska. Významná část haly je věnována expozici Českomoravské myslivecké jednoty a jejím klubům a příznivci Petrova cechu jistě navštíví expozici Českého rybářského svazu.
„Veškeré novinky ze světa optiky, loveckých zbraní, střeliva, termovizí budou soustředěny v hale C. Návštěvníci zde mohou vybírat oblečení do přírody, velmi kvalitní obuv, klobouky, ale také kynologické potřeby, podložky pod trofeje, vábničky a umělecké předměty.
V oblasti včelařství, kterou zde zaštítí Český svaz včelařů, najde návštěvník vše, co potřebuje pro chov včel. Nebude chybět expozice Středního odborného učiliště včelařského z Nasavrk. V expozici najdou návštěvníci i poradnu pro zájemce o chov včel.
„V doprovodném programu vystoupí velmi oblíbená kapela Markazíni , Jožka Šmukař, kapela Atlas, Pražský trubačský sbor, sokolníci, kynologové a vábiči. V nově připravené myslivecké restauraci „Krmelec“ v přízemí haly A1 ochutnají návštěvníci zvěřinové speciality a Svatohubertské pivo“ představila připravované doprovodné akce jedna z manažerek veletrhu Natura Viva Eva Švecová.
U vchodu jih lyského výstaviště je vybudováno parkoviště P+R s kapacitou 280 parkovacích míst a návštěvníci si mohou zakoupit vstupenky na veletrh v síti GoOUT. Doprovodný program a seznam vystavovatelů naleznete na www.vll.cz.
„Těšíme se na setkání se všemi milovníky přírody, zvěře, myslivosti, rybářství, chovatelství a včelařství. Přijeďte k nám na Naturu Vivu a jistě nebudete zklamáni,“ pozvala návštěvníky na závěr manažerka veletrhu Natura Viva Pavla Ličková.

Více informací najdete na: www.vll.cz