Výstavy
Pro návštěvníky
Pro vystavovatele
O nás
Kontakty
menu ☰

Gari Zoher - francouzský zaříkavač koní

9. 9. 2019 12:38
Hlavní stránka výstavy Aktuality Večerní koňská galashow Informace pro vystavovatele

Hlavní hvězdou letošní Večerní koňské galashow bude Francouz Gari Zoher, který konečně poprvé zavítá se svou show i do České republiky!
Divácky atraktivní Večerní koňská galashow (20. a 21. 9. od 19:00 do cca 21:00 hodin.) doprovázená audiovizuálními efekty a živou hudbou představí dech beroucí představení skvělých koní i jezdců. Hlavní hvězda Gari Zoher si pro Českou republiku připravil vystoupení, při kterých předvede volnost koní a jejich vztah k člověku, tak drezuru v sedle koně.
Gari se věnuje jezdectví od dětství. Už v deseti letech začal jezdit (i žít) podle camargských „tradic“… ještě na škole začal camargské koně kupovat a chovat. Práce a život s koňmi ho naplňovaly tolik, že odešel ze školy a odjel do Portugalska – učit se od největších mistrů v oboru a po návratu do Francie se si založil svůj chov.
Tři roky byl také uměleckým ředitelem velké North American production a v roce 2013 začal produkovat své vlastní show „Zlaté hřívy“. Žije v podstatě jen svou vášní pro koně. Hledá „perly“ mezi portugalskými a španělskými koňmi, experimentuje a věnuje se zušlechťování plemen. Jak ale sám říká- jeho život je nejbohatší právě v těch jednoduchých a přirozených okamžicích, kdy je v blízkosti koní.
Na naší Večerní koňské galashow vám Gari Zoher představí jak jezdecké umění, technickou čistotu a krásu, tak triky a školu v kruhu a cvalu. Gari je ale především muž svobody a tak jeho koně uvidíte (nejen na naší show) zejména volné a bez uzdy. Uvidíte dech beroucí představení a skvělé triky. Za tímto unikátním představením stojí stovky hodiny práce, trpělivosti a sounáležitosti a jeho komunikace s koňmi. (Ne nadarmo se mu říká „zaříkávač koní“.)
Originální choreografie, překvapivé tematické zvraty a okamžiky, kdy koně vytváří neuvěřitelné siluety a živé artefakty i živelný zážitek – to všechno můžete očekávat od představení Gariho a jeho lusitánských koní.

Se svými vystoupeními Gari navštěvuje prestižní koňské show např.:

– Les Nuits Equestres, Beziers 2019
– Saintes Maries de la Mer 2019
– Dansk VarmBlod 2019
– Hop Top Show Equitana 2017
– Criničres d’Or Cheval Passion 2017
– Nacht der Pferd Hanovre 2016
– Salon du Cheval d’El Jadida Maroc 2016
– Fatacil Portugal 2016
– Saintes Maries de la Mer 2016
– Equita’Lyon 2015
– Haras de la Cense 2015
– Coupe des Nations CSIO 5* Sopot Pologne 2015
– Cordobŕ 2015
– Equitana 2015
– Criničres d’Or 2014

Fotogalerie