Výstavy
Pro návštěvníky
Pro vystavovatele
O nás
Kontakty
menu ☰

KOŇSKÝ TRH - Jaro s koňmi 2019

středa 20. – neděle 24. března 2019
Prodejní výstava koní a použitých potřeb. 20. výstava všeho, co patří k chovu koní a jezdeckému sportu.
Hlavní stránka výstavy Aktuality Seznam vystavovatelů Informace pro vystavovatele Otevírací doba a vstupné

Prodejní výstava koní a použitých potřeb.

  1. výstava všeho, co patří k chovu koní a jezdeckému sportu.
    Tato výstava probíhá současně s výstavou ZEMĚDĚLEC 2019, protože kůň k zemědělství vždy patřil. V současné době člověk využívá koně zejména při sportu, hipoterapii a rekreaci.

KOŇSKÝ TRH POPRVÉ NA VÝSTAVIŠTI V LYSÉ NAD LABEM

V termínu od 20. do 24. března 2019 se na Výstavišti v Lysé nad Labem uskuteční již 50. výstava ZEMĚDĚLEC. Součástí této národní výstavy zemědělství, zahrádkářství a potravinářství je už řadu let neméně tradiční prodejní výstava JARO S KOŇMI, jejíž dvacáté výročí oslaví pořadatelé veletržní novinkou, kterou je KOŇSKÝ TRH.

Jedná se o pilotní projekt prodejní výstavy koní a použitých potřeb pro jezdce, koně a chovatele koní, která v naší republice chybí. Organizátoři tak očekávají, že bude mít velký ohlas mezi odbornou i širokou veřejností.

Koňský trh bude rozdělen na dvě části. V první řadě budou mít zájemci možnost nákupu i prodeje veškerého vybavení pro koně, jezdce i chovatele koní, které již u současných majitelů nenachází uplatnění. Ti si mohou pronajmout prodejní stůl (80 x 80 cm) za 100 Kč na den.

Druhou částí pak je vlastní prodej koní. Výstaviště Lysá nad Labem nabízí majitelům koní možnost prezentace klisen, hřebců i valachů všech plemen a věkových kategorií na venkovním předvadišti o rozměrech 20 x 40 metrů v areálu výstaviště. Prodejní přehlídka proběhne v několika blocích určených pro hobby a sportovní koně. Koně budou prezentování na ruce či pod sedlem dle rozhodnutí majitele. Představení koně zajistí ve spolupráci se zástupcem předvádějícího profesionální komentátor. Z průběhu celé přehlídky bude zajištěn videozáznam, který bude dostupný následně na internetu.

Jelikož se jedná o vícedenní akci, organizátoři nabízí majitelům koní pronájem boxu na ustájení po dobu konání Koňského trhu – tj. jeden až pět dnů (500 Kč na den). Boxy budou umístěny v hale A1, tudíž budou koně prezentováni i mimo dobu vlastní prezentace na předvadišti. Registrační poplatek za koně je 100 Kč za celou akci. Předvést koně je tak možné až pětkrát – od středy do neděle. Kapacita přehlídky je 50 koní za den. Uzávěrka přihlášek je 10. března 2019.

Ani v dnešní době, kdy je k dispozici řada specializovaných prodejních internetových portálů, není zejména v případě prodeje koní nic tak přesvědčivé, jako vlastní předvedení nabízeného zvířete, možnost osobního kontaktu s koněm i jeho majitelem. Výstaviště Lysá nad Labem to vše nabízí na profesionální úrovni v komfortních prostorách moderního areálu bez nutnosti ohlížet se na vrtkavost počasí, a navíc s kvalitním servisem.

Partneři výstavy

Mediální partneři

Manažer výstavy

Ladislav Žoha

E-mail: zoha@vll.cz
Mobil: 724 395 806