Výstavy
Pro návštěvníky
Pro vystavovatele
O nás
Kontakty
menu ☰

VÁNOČNÍ KNIŽNÍ VELETRH

pátek 4. – neděle 6. prosince 2020
17. ročník prodejního veletrhu knih
Hlavní stránka výstavy Aktuality Informace pro vystavovatele

Vánoční knižní veletrh se koná na výstavišti v Lysé nad Labem o prvním prosincovém víkendu, od pátku 4. do neděle 6. prosince, ve výstavní hale C. Otevřeno bude každý den od 9:00 do 17:00 hodin. Vstup bude zdarma.

„Dům bez knih je
jako tělo bez duše“

Julius Zeyer

„Malý princ“

„Miluješ-li květinu, která vyrostla na nějaké hvězdě, rád se v noci díváš na nebe. Všechny hvězdy rozkvétají květinami…“
„Správně vidíme jenom srdcem. To, co je důležité, je očím neviditelné.„
„A pro ten čas, který jsi své růži věnoval, je ta tvá růže tak důležitá.“ „A pro ten čas, který jsem své růži věnoval…,“ opakoval malý princ aby si to zapamatoval. „Lidé zapomněli na tuto pravdu,“ řekla liška. „Ale ty na ni nesmíš zapomenout. Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. Jsi zodpovědný za svou růži…“

Antoine de Saint-Exupery

Na letošním Vánočním knižním veletrhu se návštěvníkům představí nakladatelé, knihkupci, knižní distributoři a prodejci, v jejichž expozicích si návštěvníci mohou prohlédnout a koupit knižní novinky. Expozice vystavovatelů doplňuje bohatý doprovodný program, besedy, autogramiády, veřejná čtení a výstavky.

Informace pro návštěvníky

Otevírací doba
Pátek 4. 12. 2020 9,00 - 17,00 hodin
Sobota 5. 12. 2020 9,00 - 17,00 hodin
Neděle 6. 12. 2020 9,00 - 17,00 hodin

Vstup ZDARMA

Informace pro vystavovatele

Přihláška - na vyžádání zašleme

Připravujeme doprovodný program Vánočního knižního veletrhu 2020 – Hala C a A2

Historie

Polabský knižní veletrh na výstavišti v Lysé nad Labem proběhl poprvé roku 2003. Vznikl jako reakce na požadavky návštěvníků výstaviště, kteří měli zájem o současnou knižní produkci a tématicky doplnil širokou paletu výstav na lyském výstavišti. Představuje široké veřejnosti novinky knižní produkce a umožňuje bezprostřední kontakt s řadou osobností - literárních autorů, ilustrátorů a nakladatelů.

Už na počátku si veletrh získal oblibu řady vystavovatelů, kteří oceňují kvalitní organizaci a prostředí, i přízeň návštěvníků. Knižní výstava si rychle vybudovala důstojné místo mezi tradičními veletržními akcemi v oboru.

Od roku 2007 veletrh uděluje předním literárním osobnostem Cenu Polabského knižního veletrhu – jejím prvním držitelem se stal spisovatel Jiří Žáček, následovali spisovatelé Marie Kubátová, Jiří Stránský, Arnošt Lustig, Ivan Klíma a Zdeněk Mahler (cena nebyla udělována každý rok).

Od roku 2017 pořádáme veletrh zároveň s mikulášskými trhy pod názvem Vánoční knižní veletrh. Návštěvníci budou mít proti předešlým ročníkům na veletrh vstup zdarma.

Výstaviště v Lysé nad Labem, spol. s r.o. bylo vybudováno na základě soukromého podnikatelského záměru v roce 1994 a je jediným soukromým subjektem tohoto druhu v České republice. Postaveno bylo od základů na parcelách v těsné blízkosti vlakového nádraží v Lysé nad Labem a velmi dobrá dopravní dostupnost mu umožňuje pořádat výstavy celostátního i regionálního významu.

Výstaviště se postupně rozšiřovalo. V současné době nabízí 10 000 m2 vnitřních plně klimatizovaných výstavních ploch, které jsou vybaveny moderními technologiemi. Kapacita venkovní dlážděné plochy představuje 15 000 m2 a 200 parkovacích míst.

Fotogalerie

Partneři výstavy

Mediální partneři

Manažer výstavy

Veronika Rybáčková

E-mail: rybackova@vll.cz
Mobil: 724 395 811


Šarlota Hamalová

E-mail: hamalova@vll.cz
Mobil: 724 395 810