Výstavy
Pro návštěvníky
Pro vystavovatele
O nás
Kontakty
menu ☰

VÁNOČNÍ KNIŽNÍ VELETRH

pátek 6. – neděle 8. prosince 2019
16. ročník prodejního veletrhu knih
Hlavní stránka výstavy Aktuality Informace pro vystavovatele

Vánoční knižní veletrh se bude konat na výstavišti v Lysé nad Labem o prvním prosincovém víkendu, od pátku 6. do neděle 8. prosince, ve výstavní hale C. Otevřeno bude každý den od 9:00 do 17:00 hodin. Vstup bude zdarma.

„Dům bez knih je
jako tělo bez duše“

Julius Zeyer

„Malý princ“

„Miluješ-li květinu, která vyrostla na nějaké hvězdě, rád se v noci díváš na nebe. Všechny hvězdy rozkvétají květinami…“
„Správně vidíme jenom srdcem. To, co je důležité, je očím neviditelné.„
„A pro ten čas, který jsi své růži věnoval, je ta tvá růže tak důležitá.“ „A pro ten čas, který jsem své růži věnoval…,“ opakoval malý princ aby si to zapamatoval. „Lidé zapomněli na tuto pravdu,“ řekla liška. „Ale ty na ni nesmíš zapomenout. Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. Jsi zodpovědný za svou růži…“

Antoine de Saint-Exupery

Na letošním Vánočním knižním veletrhu se návštěvníkům představí nakladatelé, knihkupci, knižní distributoři a prodejci, v jejichž expozicích si návštěvníci mohou prohlédnout a koupit knižní novinky. Expozice vystavovatelů doplňuje bohatý doprovodný program, besedy, autogramiády, veřejná čtení a výstavky.

Informace pro návštěvníky

Otevírací doba
Pátek 6. 12. 2019 9,00 - 17,00 hodin
Sobota 7. 12. 2019 9,00 - 17,00 hodin
Neděle 8. 12. 2019 9,00 - 17,00 hodin

Vstup ZDARMA

Informace pro vystavovatele

Připravujeme doprovodný program Vánočního knižního veletrhu 2019 – Hala C a A2

PÁTEK 6.12.2019

9.05-9.20-Vystoupení děti z MŠ Sluníčko Milovice spolu s pěveckým sborem („Čertí tanec, adventní- vánoční písně)

9.30 – 10.00 Divadelní hra „Chyťte pytláka“ z knížky paní Hany Jelínkové „Obrázkové pohádky“ nacvičili a představí žáci 3.B Z.Š. Komenského v Čelákovicích pod vedením a za doprovodu pana PhDr. Miloslava Rychetského.

10.15 -10.45 Křest knížky „Písmenkový detektiv“ autorky Mgr. Petry Laury Maxové, ilustrátorkou knihy je Vendula Hegerová, kmotrou bude paní Hanka Jelínková (dcera Zdeňka Svěráka). Kniha je plná zábavných aktivit rozvíjejících řeč předškoláků a mladších školáků od 4 do 7 let. Můžete si ji zakoupit.

11.00-12.00 Mgr. Jana Třetinová-projekt žáků ZŠ TGM Milovice (Kam zmizeli Geigerovi, Bohumil Sucharda)

12.30 – 13.30 Rostislav Kuchař - jak se žije hendikepovaným lidem „Literáti na trati“ beseda, autorská čtení z knihy “ Uklízeč a ředitel“ a „Ještě žiju“

15.00 Nakladatelství Altenberg představí komiks pro mladé “Obušky a něžná revoluce“ námět Josef Kodet, scénář Josef Šorm, ilustrace Johana Hrabíková-Vojnárová. Komiks Obušky a něžná revoluce je příběh listopadu 1989, chce zprostředkovat zejména mladším generacím zlomové události našich moderních dějin, které ukončily 41. lete období komunistické diktatury. Kniha vychází 17. 11. 2019 ke 30. výročí „sametové revoluce“.

Na Vánočním knižním veletrhu představíme návštěvníkům výstavu komiksů na motivy života a děl držitele Nobelovy ceny Henryka Sienkiewicze.
Autorem výstavy je Polský Institut v Praze. Výstava byla zpracována u příležitosti Roku Henryka Sienkiewicze v roce 2016.
Na přípravě spolupracovali komiksoví znalci pan Pavel Kořínek a Tomáš Prokůpek. Mladí čeští kreslíři změřili své síly s mistrem polského historického románu Henrykem Sienkiewiczem – adaptovali jeho dílo a život do komiksové podoby.
Součástí výstavy budou i katalogy dokumentující české komiksové adaptace Sienkiewiczových děl.

Výstavu nám zapůjčí Polský Institut v Praze-děkujeme !

Bude dostupná po dobu vánočních trhu od 6.12-22.12.2019 na Výstavišti v Lysé n.L.
Srdečně Vás zveme a přejeme hezkou podívanou !

SOBOTA 7.12.2019
11.00 –12.00 Autogramiáda RNDr. Václava Větvičky pedagoga, botanika, spisovatele a jeho nové knihy „Zámecké zelené komnaty-krása panských zahrad“. Spoluautorem knihy je Jan Rendek.
12.00 – 13.00 Michal Čagánek spisovatel, básník, písničkář a milovník života…doprovodí ho skupina PraMeny, následně ho vystřídá ho Naklad. Altenberg, které představí komiks “ Obušky a něžná revoluce“.

13.00 - 14.00 MUDr. Cimický beseda s českým psychiatrem, básníkem, prozaikem , překladatelem a autorem nové knihy “Najdi si mně“. Najdi si mne a dostanete se na místo, kde jsme zapomněli kus vzpomínek. Autor se k nim vrací imaginací, ve které jsou zkušenosti, milostné příběhy i dobrodružství každého z nás. Každý by měl hledat sám v sobě, když se chce vydat na cestu pod dojmem této knihy…
Pan MUDr. vydal tento rok ještě 2 knihy „Poslední prázdniny“ a knížku pro děti “Kočičí rošťárny a skopičiny”.

14.00– 15.00 Nenechte si ujít besedu s autorským čtením a autogramiádou s moderátorem „velkých zprav“ na TV Prima Karlem Voříškem o jeho nové knize „Žij teď“. Povídaní bude o tom, že „Život je tak jednoduchý, komplikujeme si ho jen my sami… „
Dvě slova s velkou silou. Patláme se v tom, co bylo, bojíme se, co přijde a zapomínáme žít. Existuje recept na život? Karel Voříšek vyrazil na jih Indie za ajurvédou, vědou o životě. Při svém putování odkrývá její tajemství. Od výborného jídla, přes tajemné léčení až po zklidňující meditace. S nadhledem popisuje svoji občas nesnadnou cestu poznávání sebe sama. Co brání našemu štěstí, proč si necháme kecat do života a jak trénovat kouzlo přítomného okamžiku?
Nová kniha “Žij teď“ bude v nabídce ke koupi.

15.00-16.00 Těšte se na besedu s hercem Josefem Kubáníkem, autorem a blízkým přítelem Květy Fialové. Autor prozradí, jak kniha “Poslední deník Květy Fialové“ vznikala…a jak v ní zachytil jeden výjimečný ženský osud i jedinečnou podobu jejich přátelství, které jim oběma změnilo život, co všechno po vydání pamětníku ho potkalo…

16.00– 16.30 Michal Čagánek spisovatel, básník, písničkář a milovník života…doprovodí ho skupina PraMeny, následně ho vystřídá ho Naklad. Altenberg, které představí komiks “ Obušky a něžná revoluce“.

NEDĚLE 8.12.2019

9.00 – 17.00 Navštíví nás Plk. JUDr. Michal Dlouhý bývaly ředitel kanceláře policejního prezidenta. Pokud rádi sledujete příběhy „Četnických humoresek“, které Vás zavedou do období první republiky, a seznámí se sympatickými příslušníky brněnské četnické pátrací stanice, prozradí skutečný pohnutý osud hlavního hrdiny seriálu četníka Karla Arazína, ve skutečnosti se jmenoval Josef Arazim a sloužil v italských (ne ruských) legiích…

11.00– 16.00 průběžně se představí Pavel Kubát z blízkých Čelákovic člen sdružení „Literáti na trati“, jeho povídky a přednes jsou velice zajímavé, jeho manželka Danuše natáčí filmy a různé životní příběhy, které nám také v rámci možností představí …
Těšit se můžete na knihy nakladatelství Kanzelsberger, Vašut, Šalvar, Šíření písma svatého, Naše Kniha, Altenberg, AudioStory, Blug, My English Books, Biblion, Knihy radosti Ing. Evy Gmentové, Albi, Kniha Hodinky,Knihy Fenix a další…

14.00 Alexandr Flek, evangelický teolog, kazatel, nakladatel a překladatel Bible21, představí svou knihu Parabibli, v které zasadil příběh o Ježíši Kristu do kulis dnešního Česka – místo pastýřů popeláři, místo farizeů faráři. Ježíš z Nošovic, nezávislý prezidentský kandidát, míří do Prahy!
Přijďte si poslechnout, jak by mohl vypadat Ježíšův příběh, kdyby se odehrál dnes.

Dobrou kávu, která zaručeně ke knize patří, nabídne nám společnost Kofidium - certifikovaní bariste, pro které káva není jen práce, ale i koníček !

Srdečně všechny zveme !

Historie

Polabský knižní veletrh na výstavišti v Lysé nad Labem proběhl poprvé roku 2003. Vznikl jako reakce na požadavky návštěvníků výstaviště, kteří měli zájem o současnou knižní produkci a tématicky doplnil širokou paletu výstav na lyském výstavišti. Představuje široké veřejnosti novinky knižní produkce a umožňuje bezprostřední kontakt s řadou osobností - literárních autorů, ilustrátorů a nakladatelů.

Už na počátku si veletrh získal oblibu řady vystavovatelů, kteří oceňují kvalitní organizaci a prostředí, i přízeň návštěvníků. Knižní výstava si rychle vybudovala důstojné místo mezi tradičními veletržními akcemi v oboru.

Od roku 2007 veletrh uděluje předním literárním osobnostem Cenu Polabského knižního veletrhu – jejím prvním držitelem se stal spisovatel Jiří Žáček, následovali spisovatelé Marie Kubátová, Jiří Stránský, Arnošt Lustig, Ivan Klíma a Zdeněk Mahler (cena nebyla udělována každý rok).

Od roku 2017 pořádáme veletrh zároveň s mikulášskými trhy pod názvem Vánoční knižní veletrh. Návštěvníci budou mít proti předešlým ročníkům na veletrh vstup zdarma.

Výstaviště v Lysé nad Labem, spol. s r.o. bylo vybudováno na základě soukromého podnikatelského záměru v roce 1994 a je jediným soukromým subjektem tohoto druhu v České republice. Postaveno bylo od základů na parcelách v těsné blízkosti vlakového nádraží v Lysé nad Labem a velmi dobrá dopravní dostupnost mu umožňuje pořádat výstavy celostátního i regionálního významu.

Výstaviště se postupně rozšiřovalo. V současné době nabízí 10 000 m2 vnitřních plně klimatizovaných výstavních ploch, které jsou vybaveny moderními technologiemi. Kapacita venkovní dlážděné plochy představuje 15 000 m2 a 200 parkovacích míst.

VÁNOČNÍ KNIŽNÍ VELETRH 6. – 8. prosince 2019 >
Vánoční knižní veletrh 6.-8.12.2019-doprovodný program !
Srdečně zveme na Vánoční knižní veletrh 6.-8.12.2019, podívejte na doprovodný program,bude velice pestrý a pozvání přijali zajímaví hosté !
Více informací >
VÁNOČNÍ KNIŽNÍ VELETRH 6. – 8. prosince 2019 >
U nás na knižním veletrhu "Karel Gott zůstal svůj 1939-2019" nová kniha autorů Michaely Remešové a Romana Schustera
U nás budete mít možnost zakoupit jako vánoční dárek knihu „Karel Gott zůstal svůj 1939-2019“ autorů Michaely Remešové a Romana Schustera, která…
Více informací >
VÁNOČNÍ KNIŽNÍ VELETRH 6. – 8. prosince 2019 >
České komiksové adaptace děl Henryka Sienkiewicze v Lysé nad Labem !
Na Vánočním knižním veletrhu představíme návštěvníkům výstavu komiksů na motivy života a děl držitele Nobelovy ceny Henryka Sienkiewicze. Autorem…
Více informací >
VÁNOČNÍ KNIŽNÍ VELETRH 6. – 8. prosince 2019 >
Autorské čtení s Janem Cimickým
MUDr. Cimický beseda s českým psychiatrem, básníkem, prozaikem , překladatelem a autorem nové knihy “Najdi si mně“. Najdi si mne a dostanete se na…
Více informací >
VÁNOČNÍ KNIŽNÍ VELETRH 6. – 8. prosince 2019 >
Nová kniha Jaroslavy Pechové„Otisky úsměvů“
Jaroslava Pechová nám představí novou knihu pro dospělé „Otisky úsměvů“. V neděli dopoledne 8.12.2019 během vánočního knižního veletrhu přednese…
Více informací >
VÁNOČNÍ KNIŽNÍ VELETRH 6. – 8. prosince 2019 >
Autogramiáda a autorské čtení Jaroslavy Pechové v neděli dopoledne
Zveme Vás na autogramiádu a autorské čtení nové dětské knihy „Rézička a Čtvrtjadýrko“ Jaroslavy Pechové. Knihu můžete zakoupit na stánku…
Více informací >
VÁNOČNÍ KNIŽNÍ VELETRH 6. – 8. prosince 2019 >
Komiks pro mladé “Obušky a něžná revoluce“
Nakladatelství Altenberg bude prezentovat komiks pro mladé “Obušky a něžná revoluce“ námět Josef Kodet, scénář Josef Šorm, ilustrace Johana…
Více informací >
VÁNOČNÍ KNIŽNÍ VELETRH 6. – 8. prosince 2019 >
Našim hostem bude Láďa Hruška!
Je to už jisté, že naším hostem bude i Láďa Hruška, který představí svoji novou "vychytávku"a to dětskou knížku „Průšvihy drzého záškoláka“. Jeho…
Více informací >
VÁNOČNÍ KNIŽNÍ VELETRH 6. – 8. prosince 2019 >
Plk. JUDr. Michal Dlouhý a jeho "Četnické humoresky"
Plk. JUDr. Michal Dlouhý bývaly ředitel kanceláře policejního prezidenta. Pokud rádi sledujete příběhy „Četnických humoresek“, které Vás zavedou do…
Více informací >
VÁNOČNÍ KNIŽNÍ VELETRH 6. – 8. prosince 2019 >
Michal Čagánek s hudebním doprovodem skupiny PraMeny
Michal Čagánek spisovatel, básník, písničkář a milovník života…čtení s hudebním doprovodem skupiny PraMeny a to v sobotu 7.12.19 později odpoledne…
Více informací >
VÁNOČNÍ KNIŽNÍ VELETRH 6. – 8. prosince 2019 >
Autogramiáda s RNDr. Václavem Větvičkou
Těšte se na první prosincovou sobotu 7.12.19 od 11 hod proběhne autogramiáda s RNDr. Václavem Větvičkou pedagogem, botanikem, spisovatelem a jeho…
Více informací >
VÁNOČNÍ KNIŽNÍ VELETRH 6. – 8. prosince 2019 >
Poslední deník Květy Fialové
Těšte se na besedu s hercem Josefem Kubáníkem, autorem a blízkým přítelem Květy Fialové. Autor prozradí, jak kniha “Poslední deník Květy Fialové“…
Více informací >
VÁNOČNÍ KNIŽNÍ VELETRH 6. – 8. prosince 2019 >
Autogramiáda s Karlem Voříškem
Nenechte si ujít besedu s autorským čtením a autogramiádou s moderátorem „velkých zprav“ na TV Prima Karlem Voříškem o jeho nové knize „Žij teď“.…
Více informací >
VÁNOČNÍ KNIŽNÍ VELETRH 6. – 8. prosince 2019 >
Projekt žáků ZŠ TGM Milovice
Mgr. Jana Třetinová se svými žáky ZŠ TGM Milovice představí projekt (Kam zmizeli Geigerovi, Bohumil Sucharda) v pátek 6.12.2019 od 11 hod v Hale C…
Více informací >
VÁNOČNÍ KNIŽNÍ VELETRH 6. – 8. prosince 2019 >
Alexandr Flek představí svou knihu "Parabibli"
Alexandr Flek, evangelický teolog, kazatel, nakladatel a překladatel Bible21, představí svou knihu Parabibli, v které zasadil příběh o Ježíši Kristu…
Více informací >
VÁNOČNÍ KNIŽNÍ VELETRH 6. – 8. prosince 2019 >
Autorské čtení Alice Shy fantasy příběh „Tvůrce osudu“
Autorské čtení s autogramiádou paní Alice Shy autorky knihy „Tvůrce osudu“.Představte si, že byste byli schopní přečíst myšlenky jakéhokoliv člověka,…
Více informací >
VÁNOČNÍ KNIŽNÍ VELETRH 6. – 8. prosince 2019 >
Křest knížky Písmenkový detektiv
Křest knížky „Písmenkový detektiv“ autorky Mgr. Petry Laury Maxové, ilustrátorkou knihy je Vendula Hegerová, kmotrou bude paní Hanka Jelínková…
Více informací >

Fotogalerie

Partneři výstavy

Mediální partneři

Manažer výstavy

Mariola Světlá

E-mail: svetla@vll.cz
Mobil: 724 395 811