Výstavy
Kudy k nám
Pro vystavovatele
O nás
Kontakty
menu ☰
Jezdecký festival - Jaro s koňmi 2018
st 21. – ne 25. března 2018
5. ročník soutěže jezdeckých disciplín a 19. výstava koní a všeho, co k nim patří
Hlavní stránka výstavy Program Ukázky programu Seznam vystavovatelů Informace pro vystavovatele Otevírací doba a vstupné

Restart koně uvidíte poprvé na Jezdeckém festivalu

12. 3.

Dá se restartovat kůň? A poznáme vůbec, že to potřebuje? Mark Rashid, který napsal například oblíbenou knihu Koně nikdy nelžou, dokáže i lidem s velkým citem nabídnout ještě jemnější úroveň komunikace s koňmi. Nakladatelství Arcaro a e-shop www.konskeknihy.cz přináší jeho novinku Restart koně – Jak najít ztracenou cestu. Poprvé ji představí právě na Jezdeckém festivalu v Lysé nad Labem.

„Myslím, že všichni, ať už spolu mluvíme o koních nebo obecně o životě, na něčem lpíme. Na určité technice nebo systému, myšlence nebo dogmatu, podle kterých by se měly věci dělat. Pak je slepě následujeme a vše ostatní vytěsníme. Ztrácíme schopnost vidět věci z širší perspektivy, protože naše myšlení stále více postrádá flexibilitu,“ říká Mark Rashid.

Známý americký horseman jde do hloubky a pátrá v hlavě koní, kde vznikly mezery ve výcviku, jejichž důsledkem je napětí, frustrace, neochota a někdy i agrese. Když tyto mezery vypátrá, pak lze podle něj koně restartovat a najít ztracenou cestu.

Nakladatelství Arcaro a e-shop koňskéknihy.cz přiváží na Jezdecký festival i další publikace, jako americký bestseller Dokonalá rasa o záchraně koní zabraných nacisty nebo praktickou příručku Kde to mého koně bolí?.

Fotogalerie