Výstavy
Kudy k nám
Pro vystavovatele
O nás
Kontakty
menu ☰
Jezdecký festival - Jaro s koňmi 2018
st 21. – ne 25. března 2018
5. ročník soutěže jezdeckých disciplín a 19. výstava koní a všeho, co k nim patří
Hlavní stránka výstavy Program Ukázky programu Seznam vystavovatelů Informace pro vystavovatele Otevírací doba a vstupné

Střední škola dostihového sportu a jezdectví

8. 3.

Je jedinou školou v ČR, která je komplexním vzdělávacím zařízením pro přípravu dostihových jezdců a vedoucích pracovníků na úseku chovu a tréninku dostihových a sportovních koní. Sídlí v těsném sousedství závodiště ve Velké Chuchli již více než 60 let a za dobu své existence vychovala více než tisíc absolventů, z nichž řada se stala významnými jezdci, žokeji a trenéry.

Již od druhého ročníku se žáci účastní dostihů a seriálu závodů v parkurovém skákání pro žáky středních zemědělských škol a dostihů jak vyhrazených pro jezdce žáky, tak i s profesionály. V současnosti máme v našich řadách hned několik nadějí dostihového sportu. Vítězkou seriálu žákovských dostihů pod názvem Hipospol Cup, jež je vstupní branou do profesionálního života pro mnohé jezdce, se stala žákyně Simona Laubeová. Na neuvěřitelném čtvrtém místě mezi všemi rovinnými jezdci se v této sezóně umístil žák David Liška, který se stal mimo jiné překvapivým vítězem 72. Nikon St. Leger a stal se tak ve svých 17 letech nejmladším mužským vítězem klasického dostihu. David representuje školu i na významných dostizích v zahraničí.

Hlavním předpokladem pro studium je však zájem o obor a láska ke koním. Škola nemá za cíl vychovávat pouze dobré jezdce, ale hlavně kvalifikované chovatele a ošetřovatele koní, kteří své práci rozumí, jsou zodpovědní a pracovití.

Podrobnější informace o studiu a o aktivitách školy Vám rádi poskytneme na našem informačním stánku nebo je můžete najít na webových stránkách www.dostihovaskola.cz nebo na facebook.com/dostihovaskola.

Těšíme se na Vás.

Fotogalerie