Výstavy
Kudy k nám
Pro vystavovatele
O nás
Kontakty
menu ☰
Jezdecký festival - Jaro s koňmi 2018
st 21. – ne 25. března 2018
5. ročník soutěže jezdeckých disciplín a 19. výstava koní a všeho, co k nim patří
Hlavní stránka výstavy Program Ukázky programu Seznam vystavovatelů Informace pro vystavovatele Otevírací doba a vstupné

Fitmin Lifetime Nutritional Programme pro koně

28. 2.

Historie značky Fitmin sahá do 90. let minulého století, kdy se na Poplužní dvůr v Helvíkovicích v rámci restituce vrátila rodina Štěpánků, zakladatelů společnosti. Jejich zemědělská a chovatelská tradice má hluboké kořeny, které daly základ poctivému přístupu a kvalitní práci.
Rodinná firma se časem stala součástí nadnárodní skupiny Dibaq. Základní hodnota – poctivý přístup k práci – zůstala zachována. Výživa podle značky Fitmin vždy respektuje požadavky zvířat. Současný sortiment zahrnuje široké spektrum krmiv, výživových programů, výživových doplňků a pochoutek pro psy, kočky a koně.

Značka Fitmin je od roku 1999 řádným členem Kentucky Equine Research Teamu (KER). K formulaci optimální krmné dávky koní používáme software Microsteed, vyvinutý KER. Na základě zadání parametrů koně, jeho plemene, stáří, hmotnosti a využití, se stanoví norma potřeby živin. Tuto normu naplníme jednotlivými krmivy.

Pro správné vybalancování živin je jediným správným řešením rozdělení na část bílkovinnou, energetickou a minerálně-vitamínovou. To umožňuje systém výživy koní Fitmin. Extrudovaná směs Fitmin OPTI zajistí dotaci kvalitní bílkoviny. Energetickou složku řeší extrudovaná směs Fitmin ENERGY. Pro doplnění nepostradatelných minerálů a vitamínů slouží vhodný minerálně vitamínový doplněk, např. Fitmin MULTI PLUS, obohacený o živou kulturu kvasinek rodu Saccharomyces, o zdroj nukleotidů, vyvazovač mykotoxinů a OMEGA 3 MK. Podobně lze pro optimalizaci krmné dávky použít pouze jednu doplňkovou směs, které má již živinové složení vybalancované. Například vysoce stravitelnou, extrudovanou směs Fitmin COMPLETE nebo granulované krmivo např. Fitmin SPORT nebo krmivo oblíbeného typu müsli, např. Fitmin IDEAL. Společně s kvalitním lučním senem můžeme krmnou dávku maximálně přiblížit optimální potřebě koní. Kvalitní a vybalancovanou výživou lze úspěšně předcházet řadě onemocnění a podpořit dlouhodobé využití všech kategorií a plemenných typů koní.

Výrobky Fitmin pro koně jsou obohaceny speciálním komplexem biologicky účinných látek, které jsou důležité pro udržení celkového zdraví koně. Tyto biologicky účinné látky jsou koncentrovány ve speciální formuli Fitmin Faktor. Fitmin Faktor podporuje celkovou tělesnou kondici koně, zažívací systém, posiluje imunitu, zmírňuje příznaky stárnutí a tak napomáhá k prodloužení plnohodnotného života koní.

Pro více informací o výživovém programu Fitmin pro koně nás navštivte na Jezdeckém festivalu, v našem stánku v hale C, který se koná ve dnech 21- 25. 3. 2018 v Lysé nad Labem.

Fotogalerie