VÝSTAVA MLÁĎAT

08.09.2017 - 09.09.2017

47. Celostátní výstava mladých králíků 2017

 9. Celostátní výstava mladé drůbeže 2017

 2. Celostátní výstava výletků holubů 2017

 

8. – 9. září 2017

Dorostenci budou soutěžit o šampiony v Lysé nad Labem

 


47. Celostátní výstavu mladých králíků, 9. Celostátní výstavu mladé drůbeže a 2. Celostátní výstavu výletků holubů 2017 můžete na výstavišti v Lysé nad Labem navštívit od pátku 8. září do soboty 9. září. Předhled barevných rázů ke stažení ZDE.

 

 

Výstaviště poskytuje velmi kvalitní technické zázemí a dlouholeté zkušenosti z pořádání chovatelských výstav. Výstava si klade za cíl nabídnout nejen chovatelům, ale i široké veřejnosti velké množství malých savců, vrubozobých i domestikovaných ptáků, ptáků z čeledi perličkovitých, bažantovitých a především kura domácího.

 

Výstava králíků bude zastoupena více jak pěti sty chovateli z celé České republiky a vystaveno bude okolo 3000 králíků. Jedná se o obří plemena, která dosáhnou hmotnosti až 12 kg, ale i o střední a zakrslá plemena K zajímavostem budou patřit zejména plemena se zvláštní strukturou srsti. Velké pozornosti neuniknou ani plemena z povoleného novošlechtění. K prodeji bude určena více jak polovina vystavených zvířat. 

Výstava výletků holubů představí návštěvníkům stovky plemen chovaných na území České republiky. K vidění budou obří holuby s rozpětím křídel větším než jeden metr, holubi se zvláštní strukturou opeření (kudrnáči, parukáři a pávíci) a holubi přesahující hmotnost 1,3 kg.

 

Výstava drůbeže zavede návštěvníka mezi husy malé, střední a velké až po labutí. Letošní výstava přináší novinku – HUSA JAKO ZÁLEŽITOST ESTETICKÁ, SPORTOVNÍ I KULTURNÍ. Opomenuty samozřejmě nebudou i stále žádané kachny. K chovatelům drůbeže se opět vrací krůta standardní i bronzová, která bude předvedena v plné své kráse. V plné kráse se předvede i křepelka a miláček všech dětí kropenatá perlička.


Ten kdo má zájem chovat něco „neokoukaného“, tak si rozhodně přijde na své neboť i pro něho se otevřou brány výstaviště a představí velmi početnou základnu plemen slepic. Případně shlédne i ATRAKCI – KOHOUTA, KTERÝ KOKRHÁ BEZ PŘESTÁVKY 1 MINUTU.


Výstava je určena jak chovatelským odborníkům i fandům, tak laickým návštěvníkům, a to nejen seniorům a juniorům, ale i dětem.

                                                                             

 

 

 

Návštěvníci se mohou těšit na poradenství pro začínající chovatele a bude rovněž možnost nákupu chovatelských pomůcek, krmiv a odborné literatury.