Květy 2017

13.07.2017 - 16.07.2017

21. celostátní výstava květin a zahradnické trhy

 

Vážení návštěvníci a vystavovatelé,

 

rádi bychom Vás pozvali na výstavu Květy 2017, která se bude konat  13. - 16. 7. 2017 na výstavišti v Lysé nad Labem.

 

 

Tato výstava se každoročně stává svátkem pro všechny milovníky křehké krásy květin a vzhledem k prázdninovému termínu jsou právě Květy cílem příjemných dnů letní dovolené.

 

Tradičně největší pozornost návštěvníků přitahuje atraktivní květinová aranžmá, které vytvoří zkušený tým Českého zahrádkářského svazu, a to na obrovské ploše 2 160m2. Tým aranžérů Českého zahrádkářského svazu vytvoří nezapomenutelná zákoutí a vazby krásných květin. Nádherné květy jako jsou lilie, fuchsie, pelargonie, jiřinky, denivky, trvalky a okrasné rostliny zde představí Specializované základní organizace ČZS Martagon, Lilium Brno, Pelargonie, Achillea, Rosa Klub, Dagla a mnoho dalších pěstitelů ČZS. V rámci expozice ČZS bude dětský koutek letos nově i s interaktivní dětskou expozicí.  Součástí naší expozice budou velmi oblíbené specializované poradny vystavovaných květin, stánek časopisu Zahrádkář a vinařské posezení.

V rámci výstavy Květy bude uspořádán již 6. ročník finále floristické soutěže v aranžování květin. Soutěž je vyhlášena opět ve třech kategoriích, žáci základních a středních škol, a pro členy ČZS. Finále soutěže proběhne v pátek 14. července 2017. Příznivci květinových aranžmá jsou srdečně zváni na průběh celého finálového dne. Veškeré soutěžní práce budou moci návštěvníci shlédnout až do konce výstavy.

Záznam z finále 1. ročníku z Lysé nad Labem a více informací k soutěži naleznete na:

http://www.zahradkari.cz/mladez/floristicka_soutez.php

  

 

Výstaviště vyhlašuje floristicko - květinářsko - zahradnickou soutěž POLABSKÝ KVĚT 2017.

Zahradnických trhů se zúčastní nejen pěstitelské firmy, ale i výrobci a prodejci nabízející široký sortiment potřeb pro zahrádkáře a zahradníky. Návštěvníci budou moci zakoupit květiny, okrasné a ovocné dřeviny, balkónové rostliny, bonsaje, léčivé rostliny a byliny, nářadí a potřeby pro zahrádkáře i zahradní nábytek.

 

Věříme, že chvíle strávené na této výstavě budou pro Vás inspirací a příjemným zážitkem.

  

Současně s výstavou Květy proběhne 8. ročník ezoteriky, astrologie a magie FESTIVAL VĚŠTĚNÍ.