Růžová zahrada 2015

11.06.2015 - 14.06.2015

Celostátní výstava růží a letních květin a zahradnické trhy

5. ročník

 Po loňském obrovském úspěchu výstavy Růžová zahrada budou mít organizátoři velký problém, aby ta letošní expozice byla ještě lepší nežli ta předchozí. Nicméně udělají všechno pro to, aby aranžmá na téma...................... nezklamalo. Nabídne stovky řezaných i hrnkovaných růží doplněných dalšími květinami a zelenými rostlinami na ploše 1 440 m2.
Autor expozice ing. Vlastimil Šindelář ze Zahrady Teplá získal pro svoji koncepci řadu renomovaných pěstitelů především růží, a to nejen tuzemských, ale např. i z Německa. Růže vystaví i Růžový sad z Lidic, v němž je soustředěna největší kolekce růží v naší republice.
Samozřejmou součástí Růžové zahrady budou rovněž zahradnické trhy, aby si mohli návštěvníci nakoupit jak rostliny, tak i potřeby pro dům a zahradu.

 

Hlavní květinovou expozici vytváří ing. Vlastimil Šindelář.

Ohlédnutí za 4. ročníkem 

Čtvrtý ročník květinové výstavy Růžová zahrada předčil očekávání jak pořadatelů, tak návštěvníků. Zaslouženou pozornost návštěvníci věnovali především květinové expozici v hale C, jíž vtiskl podobu stylizovaného zámeckého parku ing. Vlastimil Šindelář. Stovky květů řezaných růží a stovky růží hrnkovaných nainstaloval spolu s doplňkovou zelení a nádhernými vazbami z dalších letních květin kolem vodních ploch, fontán a soch. „Tady si nepřipadáme jako na výstavě, ale jako ve skutečné zahradě,“ říkali návštěvníci, kteří využívali klidného posezení na lavičkách uprostřed té nádhery.

Po celou dobu výstavy probíhal  na pódiu kavárničky v Růžové zahradě doprovodný program. Výstavu navštívilo bezmála dvacet tisíc lidí.