Květy 2014

10.07.2014 - 13.07.2014

18. celostátní výstava květin a zahradnické trhy

 

Vážení návštěvníci a vystavovatelé,

 

rádi bychom Vás pozvali na výstavu Květy 2014, která se bude konat  10. - 13. 7. 2014 na výstavišti v Lysé nad Labem.

 

KAŽDÁ ŽENA JMÉNEM KVĚTA - KVĚTUŠE, KTERÁ PŘIJDE NA VÝSTAVU KVĚTY, DOSTANE OD ČESKÉHO ZAHRÁDKÁŘSKÉHO SVAZU MALOU POZORNOST - KVĚTINU. Přijďte do haly B ke stánku Zahrádkáře, tam se prokažte občanským průkazem a dostanete květinu.

 

Tato výstava se každoročně stává svátkem pro všechny milovníky křehké krásy květin a vzhledem k prázdninovému termínu jsou právě Květy cílem příjemných dnů letní dovolené.

   

 

 

 

Tradičně největší pozornost návštěvníků přitahuje atraktivní květinová aranžmá, které vytvoří zkušený tým Českého zahrádkářského svazu, a to na obrovské ploše 2 160m2. Tým aranžérů Českého zahrádkářského svazu vytvoří nezapomenutelná zákoutí a vazby krásných květin, letos na téma „Zahradní slavnost“. Návštěvníci budou moci obdivovat krásně prostřené stoly s vybranými lahůdkami, k čaji o páté bude hrát i hudba. Ze zahradní slavnosti sice nebudete odcházet s plnými žaludky, ale obohaceni o netradiční podívanou. Nádherné květy jako jsou lilie, fuchsie, pelargonie, jiřinky, denivky, trvalky a okrasné rostliny zde představí Specializované základní organizace ČZS Martagon, Lilium Brno, Pelargonie, Achillea, Rosa Klub, Dagla a mnoho dalších pěstitelů ČZS. V rámci expozice ČZS bude dětský koutek letos nově i s interaktivní dětskou expozicí.  Součástí naší expozice budou velmi oblíbené specializované poradny vystavovaných květin, stánek časopisu Zahrádkář a vinařské posezení.

V rámci výstavy Květy bude uspořádán již 3. ročník finále floristické soutěže v aranžování květin. Soutěž je vyhlášena opět ve třech kategoriích, žáci základních a středních škol, a pro členy ČZS. Finále soutěže proběhne v pátek 11. července 2014. Příznivci květinových aranžmá jsou srdečně zváni na průběh celého finálového dne. Veškeré soutěžní práce budou moci návštěvníci shlédnout až do konce výstavy.

Záznam z finále 1. ročníku z Lysé nad Labem a více informací k soutěži naleznete na:

http://www.zahradkari.cz/mladez/floristicka_soutez.php

  

 

Výstaviště vyhlašuje floristicko - květinářsko - zahradnickou soutěž POLABSKÝ KVĚT 2014.

Zahradnických trhů se zúčastní nejen pěstitelské firmy, ale i výrobci a prodejci nabízející široký sortiment potřeb pro zahrádkáře a zahradníky. Návštěvníci budou moci zakoupit květiny, okrasné a ovocné dřeviny, balkónové rostliny, bonsaje, léčivé rostliny a byliny, nářadí a potřeby pro zahrádkáře i zahradní nábytek.

 

Věříme, že chvíle strávené na této výstavě budou pro Vás inspirací a příjemným zážitkem.

 

Současně s výstavou Květy proběhne 5. ročník ezoteriky, astrologie a magie FESTIVAL VĚŠTĚNÍ.