Růžová zahrada 2013

13.06.2013 - 16.06.2013

Celostátní výstava růží a letních květin a zahradnické trhy

3. ročník

 Po loňském obrovském úspěchu výstavy Růžová zahrada budou mít organizátoři velký problém, aby ta letošní expozice byla ještě lepší nežli ta předchozí. Nicméně udělají všechno pro to, aby aranžmá na téma růže v hudbě nezklamalo. Nabídne stovky řezaných i hrnkovaných růží doplněných dalšími květinami a zelenými rostlinami na ploše 1 440 m2.
Autor expozice ing. Vlastimil Šindelář ze Zahrady Teplá získal pro svoji koncepci řadu renomovaných pěstitelů především růží, a to nejen tuzemských, ale např. i z Německa. Růže vystaví i Růžový sad z Lidic, v němž je soustředěna největší kolekce růží v naší republice.
Samozřejmou součástí Růžové zahrady budou rovněž zahradnické trhy, aby si mohli návštěvníci nakoupit jak rostliny, tak i potřeby pro dům a zahradu.

 

Hlavní květinovou expozici vytváří ing. Vlastimil Šindelář.

Ohlédnutí za 1. ročníkem 

První ročník květinové výstavy Růžová zahrada předčil očekávání jak pořadatelů, tak návštěvníků. Svoje produkty nabízeli na venkovních zahradnických trzích třicet čtyři vystavovatelé, z toho polovina byly firmy s květinami a zahradními potřebami. Zaslouženou pozornost  ale návštěvníci věnovali především květinové expozici v hale A2, jíž vtiskl podobu stylizovaného zámeckéjo parku ing. Vlastimil Šindelář. Stovky květů řezaných růží a stovky růží hrnkovaných nainstaloval spolu s doplňkovou zelení a nádhernými vazbami z dalších letních květin kolem vodních ploch, fontán a soch. „Tady si nepřipadáme jako na výstavě, ale jako ve skutečné zahradě,“ říkali návštěvníci, kteří využívali klidného posezení na lavičkách uprostřed té nádhery.

 

 Po celou dobu výstavy probíhal  na pódiu kavárničky v Růžové zahradě doprovodný program. K poslechu hrálo skvělé Duo Vinš, herečka a moderátorka Karolína Hlaváčková zde uvedla hosty: Jakuba Kaniaka a Janu Ullmannovou, muzikálové zpěváky, s pořadem Love story, básnířky Petru Haasovou  a Jaroslavu Pechovou, RNDr. Stanislava Pelešku v besedě Kytičky naší babičky, herce Jiřího Krytináře s pořadem Dívám se vzhůru, medailonek Barevné resonance akademické malířky Josefiny Marie Richtrmocové, jejíž kolekce obrazů byla součástí expozice, kloboukovou módní přehlídku z projektu sdružení pacientek s nádorovým onemocněním prsu Mamma Help, ing. Vlastimila Šindeláře a ing. Milenu Benešovou v besedě o zásadách pěstování růží v nádobách. V neděli si s návštěvníky povídala oblíbená herečka Květa Fialová. Po svém vystoupení, jímž byli diváci nadšeni, se ochotně nechávala vyfotografovat, dávala autogramy a povídala si s návštěvníky.

 

 Na stánku časopisu Receptář se v Poradně vystřídali ing. Milena Benešová ze SOŠ Poděbrady, ing. Jiří Žlebčík z Rosa klubu Praha, ing. Vlastimil Šindelář ze Zahrady Teplá, RNDr. Stanislav Peleška.

 

Výstavu navštívilo bezmála třináct tisíc lidí.