Květy 2013

11.07.2013 - 14.07.2013

17. celostátní výstava květin a zahradnické trhy

 

Vážení návštěvníci a vystavovatelé,

 

rádi bychom Vás pozvali na výstavu Květy 2013, která se bude konat  11. - 14. 7. 2013 na výstavišti v Lysé nad Labem.

Tato výstava se každoročně stává svátkem pro všechny milovníky křehké krásy květin a vzhledem k prázdninovému termínu jsou právě Květy cílem příjemných dnů letní dovolené.

   

 

 

Současně s výstavou Květy proběhne 4. ročník ezoteriky, astrologie a magie FESTIVAL VĚŠTĚNÍ KVĚTY FIALOVÉ

 

Tradičně největší pozornost návštěvníků přitahuje atraktivní květinová aranžmá, které vytvoří zkušený tým Českého zahrádkářského svazu, a to na obrovské ploše 2 160m2. Letošní téma je "Geometrie mezi květinami". Vystaveny budou široké sortimenty lilií, pelargónií, růží, jiřinek, denivek, begónií a dále bonsaje i trvalky.

Součástí výstavy jsou i poradenské služby SZO, zaměřené na tématiku vystavených květin, stánek časopisu Zahrádkář a vinařské posezení. Pro děti bude připraven dětský zábavní koutek.

Ve čtvrtek proběhne "Soutěž v novošlechtění lilií"

I naši čeští zahrádkáři úspěšně šlechtí nové odrůdy krásných lilií. Novošlechtění, která nejsou uvedeny v Mezinárodním registru lilií, uvádějí zahrádkáři pod číslem. V rámci výstavy Květy 2013 se opět uskuteční 3. ročník Soutěže v novošlechtění lilií. K vidění budou zajímavé novinky a šlechtiteli do té doby tajená překvapení.

V loňském roce byla na výstavišti pokřtěna nádherná nová lilie RNDr. Tomáše Sehnoutky – „Jizerské ticho“. Podaří se i letos šlechtitelům představit nové dílo své práce?

V pátek bude probíhat "Floristická soutěž"

Pro velký úspěch této soutěže Český zahrádkářský svaz opět vyhlásil 2. ročník floristické soutěže v aranžování květin tentokrát ve třech kategoriích pro žáky základních a středních škol a pro členy ČZS. Vítězové základních kol postoupí do zemských kol pro Čechy a Moravu, které se uskuteční v květnu v Praze a Olomouci. Ti nejlepší pak postoupí do velkého finále v Lysé nad Labem, kde budou zde v pátek 12.7. na výstavě Květy 2013 soutěžit o hodnotné ceny.

 

Záznam z finále 1. ročníku z Lysé nad Labem a více informací k soutěži naleznete na:

http://www.zahradkari.cz/mladez/floristicka_soutez.php

  

 

Jelikož se v poslední době lidé opět obracejí k přírodě a bylinky jsou stále populárnější, opět  jsme pro Vás, po velkém úspěchu v loňském roce, připravili expozici bylinek nazvanou ROSTLINY PRO POSÍLENÍ ORGANISMU A ZDRAVÍ, kde se návštěvníci mohou informovat, jak se bylinky pěstují, užívají a v jaké podobě se s nimi setkávají v obchodech. Novinkou letošního roku bude samostatná expozice rakytníku řešetlákového - rostlinu mající mimořádné potravinářské a léčivé vlastnosti, v které budou zastoupeny jak jednotliví výrobci rakytníkových produktů, tak i zahradnictví zajišťující jeho množení. Chybět nebude ani každoroční expozice relaxačních koutů a expozice bonsají.

Výstaviště vyhlašuje floristicko - květinářsko - zahradnickou soutěž POLABSKÝ KVĚT 2013.

Zahradnických trhů se zúčastní nejen pěstitelské firmy, ale i výrobci a prodejci nabízející široký sortiment potřeb pro zahrádkáře a zahradníky.

Věříme, že chvíle strávené na této výstavě budou pro Vás inspirací a příjemným zážitkem.