O nás

Výstaviště Lysá nad Labem, spol. s r. o., je jediným soukromým subjektem toho druhu v České republice. Postaveno bylo od základů na parcelách v těsné blízkosti vlakového nádraží v Lysé nad Labem, v roce 1994. O pět let později došlo k rozšíření krytých výstavních ploch přístavbou dvoupodlažní haly A na 5 100 m2 (včetně klimatizace a vybavení moderními výstavnickými technologiemi). V roce 2013 se přistavěla multifunkční výstavní hala C s vlastním vstupem, restaurací a zasedacími místnostmi o rozloze 4 000 m2, ve které je možné konání koncertů, festivalů, reklamních a filmových produkcí, a čímž vznikla celková krytá výstavní plocha o rozloze 9 100m2. Venkovní dlážděná plocha nabízí 15 000 m2.

Již v prvním roce existence výstaviště (od září do prosince 1994) se uskutečnily výstavy Kůň, podzimní Zemědělec a Polabské vánoční trhy.

 

V současné době má Výstaviště Lysá nad Labem, spol. s r.o.,  ve své dramaturgii 31 výstav v 19 termínech.  Některé z nich, zejména odborně zaměřené, jsou kontraktačně – prodejní (např. Řemesla, Ligna Bohemia, Stavitel, Elegance, Domov a teplo), jiné prezentačně – prodejní  (např. Jaro s koňmi, Kůň, Náš chov, Chovatel,  Květy), nebo jen prezentační (Narcis, Tři dny se záchranáři, Rychlá kola), zbytek je prodejních (např. Zemědělec, Polabský knižní veletrh, Kola, Polabské vánoční trhy).

Vedle vlastních akcí společnosti Výstaviště Lysá nad Labem se v moderním výstavním areálu konají i další výstavní, společenské a kulturní akce formou pronájmu (např. výstavy psů, prodejní akce, plesy, koncerty, divadelní představení, semináře a kongresy…).

 

Pozitivně – motivačním faktorem pro návštěvníky výstaviště v Lysé nad Labem je blízkost  Lysé od Prahy a velmi dobré vlakové spojení (každou půlhodinu z Masarykova nádraží – 20 minut jízdy), vlakem je možné přijíždět i od Ústí nad Labem a Kolína,   příznivá dostupnost automobilem (dálnice
D 11 – 9 km, dálnice D 10 – 9 km).