Aktuality - novinky

Co je nového na Střední škole dostihového sportu a jezdectví

Co je nového na Střední škole dostihového sportu a jezdectví

 

 

Naše škola se i letos zúčastní výstavy Kůň 2017 v Lysé nad Labem. Rádi přivítáme na našem stánku všechny příznivce školy, dostihového sportu a především nové zájemce o studium. Stánek bude umístěn stejně jako loni v pavilonu B.

 

Dne 4. září 2017 slavnostně otevřel zrekonstruovanou budovu školy ve Velké Chuchli náš nejslavnější žokej Josef Váňa. Součástí budovy je i Domov mládeže s veškerým příslušenstvím. Žáci tak mají k dispozici moderně vybavenou školu, v jejímž areálu, přímo na chuchelském závodišti, se nacházejí stáje a další prostory potřebné pro praktické vyučování budoucích jezdců a chovatelů.

 

Již od druhého ročníku se žáci účastní dostihů a seriálu závodů v parkurovém skákání pro žáky středních zemědělských škol a dostihů jak vyhrazených pro jezdce žáky tak i s profesionály. Seriál žákovských dostihů se jmenuje Hipospol Cup.  Součástí výuky je pestrá nabídka exkurzí a stáží doma i v zahraničí. Na jaře naši žáci navštívili veletrh Equitana 2017 v německém Essenu. Součástí exkurze byla také prohlídka hřebčína Sprehe a jezdecké školy ve Warendorfu. Letos na podzim jsou plánovány další dvě zahraniční exkurze, a to do Francie a Rakouska.

 

Naši žáci se pravidelně umísťují v soutěži Liga zemědělských škol. Šampionát dostihových jezdců v kategorii žáků vede s pěti vítězstvími David Liška, na druhém místě je se třemi vítězstvími Lucie Fialová a na třetím místě s jedním vítězstvím Aneta Trnková. Všichni jsou úspěšnými studenty naší školy. Za zmínku stojí také velká naděje pro dostihový sport Simona Laubeová, která má na svém kontě zatím jedno vítězství.

 

Střední škola dostihového sportu a jezdectví nabízí zájemcům o studium 3 obory vzdělání. Pro fyzicky zdatné a aktivní mladé lidi se zájmem o koně a dostihy je určen učební obor Jezdec a chovatel koní se zaměřením na dostihový sport. Studium je po třech letech zakončeno závěrečnou zkouškou s výučním listem. Tento obor je na naší škole možno studovat i dálkově. Dále nabízíme čtyřletý maturitní obor Chovatelství se zaměřením na dostihový sport. Ten je určen pro žáky se studijními předpoklady, kteří mají zájem o chov koní, dostihy, jezdectví a všechny příbuzné sportovní disciplíny.

 

Zájemci o trenérskou činnost mají možnost si doplnit maturitní zkoušku v tříletém nástavbovém oboru Trenérství dostihových a sportovních koní. Toto studium probíhá dálkově formou třídenních konzultací jedenkrát v měsíci.

 

Podrobnější informace o studiu a o aktivitách školy získáte na našich webových stránkách www.dostihovaskola.cz nebo nás můžete také najít na facebook.com/dostihovaskola.