Aktuality - novinky

Víte, co je

Víte, co je "Bollywoodský tanec" nebo "Kathak"?

 

Přijďte navštívit "Rozmanitosti Indie" v hale A1. Po celou dobu výstavy budete mít možnost poznat indické tance a hudbu. V sobotu se představí skupina Om Dance Academy. Je to profesionální taneční skupina, která se věnuje indickému Bollywoodskému tanci. Zakladatel skupiny je indický tanečník Om Sasidharan, choreograf a lektor bollywoodského tance z Keraly (stát v jižní Indii), který žije v Praze již čtvrtým rokem. Om vám spolu se svou skupinou umožní nahlédnout do pestrého světa Bollywoodských filmů a jeho nejnovějších trendů a forem. Choreografie tohoto charismatického tanečníka jsou velmi zábavné a plné překvapení. Bollywoodský tanec je především o vyprávění příběhu. Písně jsou ve filmech z určitého důvodu - například oslava, svádění, smutek. Tanec vychází ze slov a nálady dané písně, takže, když jej tančíte, naplno ho prožíváte.

 

 

 

 

V neděli se můžete celý den těšit na významnou profesionální skupinu Bollywoodského tance GARAM MASALA. Jedná se skutečně o jednu z nejlepších skupin v celé ČR. Jejich vystoupení je nejen krásnou pastvou pro oči, jelikož tančí v nádherných kostýmech, ale jedná se i o vysokou uměleckou úroveň.

 

 

 

 

 

V pondělí se představí taneční skupina pod vedením Ivany Hessové, budou tančit klasický tanec Severní Indie Kathak. Slovo kathak znamená vypravěč tedy ten, který vypráví příběhy bohů a bohyň. Kathak má původ ve staré hinduistické Indii. Původně chrámový tanec se v 15. století za mughalských panovníků přesunuje do královských paláců. V současné době se prezentuje v divadlech a je jeden z nejrozšířenějších klasických tanců Indie. Jedna z nejstarších tanečních technik, která dodnes překvapuje svojí živelnou energií, dynamikou a neočekávanými rytmickými formami.