Aktuality - novinky

MALÝ VELKÝ JEZDEC A JUMP TEAM PŘI FESTIVALU V LYSÉ

MALÝ VELKÝ JEZDEC A JUMP TEAM PŘI FESTIVALU V LYSÉ

 Jezdecký festival 2017 konaný v Lysé nad Labem nabídne dvě zajímavé novinky v podobě speciálních soutěží pro parkurové jezdce.
Ta první s názvem Malý velký jezdec je určena pro děti na ponících a velkých koních. Druhá je pro dvoučlenné jezdecké týmy…

 

Ani jednu ze zmíněných soutěží neznají oficiální pravidla jezdeckého sportu, a tak jejich konání musel schválit Výkonný výbor České jezdecké federace, pod jejíž hlavičkou se závody konají.

 

Středeční soutěž „Malý velký jezdec“ je přístupná všem jezdcům, kteří absolvují na pony soutěž s číslem 3, což je ponyhandicap úrovně SP, a zároveň na velkém koni soutěž č. 4, tedy parkur stupně Z s překážkami do 100 centimetrů. „Jezdec musí při prezentaci nahlásit, se kterými koňmi se soutěže chce zúčastnit, pokud jich má v některé z dílčích soutěží více. Maximálně ovšem může nahlásit do vyhodnocení tohoto dvoukolového klání jednoho poníka a jednoho velkého koně,“ uvedl ředitel Jezdeckého festivalu Josef Malinovský. Soutěž bude vyhodnocena na základě součtu trestných bodů z obou kol. V případě rovnosti bodů na prvních třech místech rozhodne součet dosažených časů v obou kolech. U dalších jezdců rozhodují o umístění pouze trestné body. „Vyhlášeni a dekorováni budou jezdci na 1. až 3. místě a pro ostatní umístěné budou floty k vyzvednutí v kanceláři závodů. Důležitou informací je jistě skutečnost, že startovné pro tuto speciální soutěž není vybíráno,“ upozornil Josef Malinovský. Soutěž se pojede jako „Cena o šampiona Gelorenu společnosti Contipro“. Jezdci umístění na prvních třech místech se mohou těšit na věcné ceny v minimální souhrnné hodnotě 3.000 Kč.

 

 

Také páteční soutěž JUMP TEAM pro dvoučlenné týmy je dvoukolová. V rámci prvního kola je započítáván výsledek ze soutěže číslo 14B, do druhého kola se počítá výsledek ze soutěže číslo 15B. „Tým tvoří dva jezdci se dvěma koňmi, kdy obě dvě dvojice absolvují obě dvě kola. První je parkur se stupňovanou obtížností do 105 centimetrů se žolíkem, v případě druhého kola jde o stejný typ soutěže, pouze s překážkami vyššími o 10 centimetrů,“ upřesňuje zástupce pořádajícího Jezdeckého klubu Jezdci.cz. Každý jezdec může startovat ve více týmech, ovšem vždy to musí být s jiným koněm. O pořadí bude rozhodovat součet kladných bodů obou dvojic z obou kol. V případě rovnosti bodů u týmů na 1. až 5. místě rozhodne součet časů z obou kol. U dalších dvojic rozhodují o umístění pouze získané body. „Vyhlášeny a dekorovány budou dvojice na 1. až 5. místě. Pro ostatní umístěné budou floty k vyzvednutí v kanceláři závodů,“ dodává Josef Malinovský. Startovné se v tomto případě platí za celý tým a je ve výši 1000 Kč (tj. 500 Kč na dvojici). Finanční dotace této soutěže, jejíž partnerská pozice je zatím neobsazena, je 10.000 Kč. Případní zájemci o partnerství tohoto klání, se mohou informovat o podmínkách u organizátorů akce.

 

Podrobnosti o Jezdeckém festivalu najdete na internetových stránkách www.jezdeckyfestival.cz.