Aktuality - novinky

Novinky na Střední škole dostihového sportu a jezdectví

Novinky na Střední škole dostihového sportu a jezdectví

Škola je kompletně přestěhovaná do náhradních prostor ve Strašnicích. V současné době již plně probíhá oprava budovy školy ve Velké Chuchli. Budova školy bude opravena a předána k užívání v červnu 2017. Ve Velké Chuchli je i nadále pracoviště praktické výuky. Dostihová dráha a stáje pro koně jsou plně funkční.

 

Žáci školy se již v druhém ročníku účastní dostihů a nově i seriálu závodů v parkurovém skákání pro žáky středních zemědělských škol. Škola také organizuje stáže a exkurze v partnerských zahraničních organizacích. Na podzim žáci školy navštíví slavný dostih Gran Premio Merano a také si prohlédnou hřebčín Ebbs, kde se chovají haflingové.

 

 

V minulém školním roce žákyně naší školy dosáhly skvělého umístění v soutěži Liga zemědělských škol. Michaela Lencová ze 3.A. byla v soutěži celkově3. aSára Přikrylová 5.

 

 

Paní ředitelky Ing. Soni Froňkové, Ph.D. jsme se zeptali, jaké obory škola zájemcům o studium nabízí: „Můžeme nabídnout 3 obory vzdělání. Rádi mezi námi přivítáme spíše menší, lehké, fyzicky zdatné a aktivní mladé lidi se zájmem o dostihy, pro které je určený obor Jezdec a chovatel koní se zaměřením na dostihový sport. Studium trvá tři roky a je zakončeno závěrečnou zkouškou s výučním listem. Tento obor je možné na naší škole studovat i dálkově.

Dále nabízíme čtyřletý maturitní obor Chovatelství se zaměřením na dostihový sport, tento obor je určený pro žáky se studijními předpoklady, kteří mají zájem o chov koní, jezdectví a všechny sportovní disciplíny.

 

 

Budoucí trenéři sportovních koní si mohou doplnit maturitní zkoušku v tříletém dálkovém nástavbovém studiu Trenérství dostihových a sportovních koní. Konzultace probíhají 1x měsíčně tři dny. První ročník otvíráme ve školním roce 2016/17.“

 

 

Podrobnější informace o studiu a o škole můžou zájemci získat na stánku školy nebo na internetových stránkách.

 

 


www.dostihovaskola.cz